REKLAMA

Toyota Supra - cena jest już znana?

Premiera nowej generacji kultowej Toyoty Supry zbliża się wielkimi krokami. W sieci pojawiły się już nawet pierwsze przymiarki cenowe. Ile według nich kosztować ma nowe wcielenie legendy?

Toyota GR Supra Racing Concept
Toyota GR Supra Racing Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Nieoficjalne informacje na temat amerykańskiej specyfikacji i ceny Toyoty Supry 2019 zaczęły krążyć po zagranicznych forach tematycznych. Wynika z nich, że nowy model będzie napędzany turbodoładowanym silnikiem 3.0 R6 o mocy 340 KM i będzie kosztował od 63 500 dolarów. Choć nie można tego przenosić na nasze realia jeden do jednego, w przeliczeniu na złotówki daje to kwotę 230 tys. złotych.

Autorzy tych rewelacji powołują się na nieoficjalne, lecz - podobno - bardzo wiarygodne źródło. Jeśli informacje o cenie Supry się potwierdzą, nowy supersamochód Toyoty znajdzie się między bazowym Porsche 718 Cayman, który w USA kosztuje 56 900 dolarów, a mocniejszym 718 Cayman S, dostępnym od 69 300 dolarów.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra Racing Concept
Toyota GR Supra Racing Concept

Auto zadebiutuje prawdopodobnie już jesienią na salonie samochodowym w Paryżu, razem ze swoim bliźniaczym modelem BMW Z4.

Turbodoładowany silnik Toyoty Supry opracowało BMW. Ma dostarczać 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego i rozpędzać auto do 60 mil/h (96 km/h) w 4,5 sekundy. Wcześniejsze przecieki donosiły także o mniejszym, turbodoładowanym, czterocylindrowym silniku 2.0 o mocy 251 KM. Być może będzie to podstawowy motor w gamie. Masa samochodu ma wynosić niecałe 1500 kg.

REKLAMA

Toyota GR Supra Racing Concept
Toyota GR Supra Racing Concept

Z przecieku wynika, że Supra otrzyma 19-calowe, 5-ramienne obręcze kół. Wnętrze ma być wykończone na poziomie Lexusa i zawierać cyfrową tablicę rozdzielczą, wyświetlacz Head-up Display, a także kierownicę oraz system multimedialny od BMW.

W marcu na targach w Genewie zadebiutował wyścigowy koncept, który stanowi zapowiedź nowej Supry. Toyota GR Supra Racing Concept to dwudrzwiowe coupe z napędem na tylną oś i silnikiem z przodu, zbudowany z lekkich materiałów. Samochód ma obniżone przednie i tylne zawieszenie, wyczynowy układ wydechowy, wyścigowe koła BBS oraz opony Michelin. W hamulcach zastosowano zaciski i tarcze Brembo Racing. W wyścigowej kabinie znalazła się klatka bezpieczeństwa, fotele i pasy OMP i sportowa kierownica na specjalnej kolumnie z łopatkami zmiany biegów.

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA