[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Toyota Supra oficjalnie zaprezentowana w Goodwood

Na oficjalną prezentację modelu Supra Toyota wybrała jedno z największych wydarzeń w świecie motoryzacji, jakim z pewnością jest Goodwood Festival of Speed. Mamy zdjęcia i krótkie nagranie z Goodwood.

Toyota Supra w Goodwood Toyota Supra w Goodwood

Na torze Goodwood Motor Circuit został zaprezentowany prototyp nowego modelu Toyota Supra. Samochód zadebiutował pierwszego dnia słynnego festiwalu motoryzacyjnego Goodwood Festival of Speed.

Nowy model o kodzie A90 pokryty jest jeszcze kamuflażem, ale uwadze fanów motoryzacji obecnych w Goodwood nie umknął dźwięk rzędowego 6-cylindrowego silnika, ani też wzorowe prowadzenie w zakrętach tego sportowego auta z tylnym napędem.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Supra w Goodwood Toyota Supra w Goodwood

Toyota Supra to jeden z najsłynniejszych sportowych samochodów marki. Nazwa ta kojarzy się z mocą, świetnymi osiągami i doskonałym prowadzeniem. Piąta generacja supersamochodu zadebiutuje w salonach Toyoty w pierwszej połowie 2019 roku. Auto powstało we współpracy z BMW na wspólnie opracowanej platformie.

Przypomnijmy, że Toyota Supra w wersji koncepcyjnej została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu tego roku. Wersja produkcyjna będzie wierna bogatej tradycji dotychczasowych czterech generacji modelu.

REKLAMA

Toyota Supra w Goodwood Toyota Supra w Goodwood

Mowa o rasowym, sportowym samochodzie z tylnym napędem i zamontowanym z przodu 6-cylindrowym, rzędowym silnikiem. Podczas festiwalu Goodwood prototyp Toyoty Supry pokryty jest specjalnym kamuflażem w kolorach TOYOTA GAZOO Racing – czarnym, czerwonym i białym.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Supra w Goodwood Toyota Supra w Goodwood

Wyścigowe prototypy Toyoty

Tysiące fanów motoryzacji uczestniczących w Goodwood Festival of Speed ma też okazję zobaczyć z bliska Toyotę GR Supra Racing Concept. Wyścigowy prototyp został opracowany we współpracy z TOYOTA GAZOO Racing. Jego debiut na targach w Genewie stanowił zapowiedź powrotu Toyoty Supry do salonów marki.

Kolejną atrakcją Toyoty podczas festiwalu jest prototyp LMP1 – TS050 Hybrid, który zwyciężył w tegorocznym wyścigu Le Mans 24h.

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij