Toyota Supra powraca

Legenda sportowych samochodów Toyoty powraca. Na targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent zaprezentuje nowy koncepcyjny samochód sportowy.

Toyota Supra Concept
Toyota Supra Concept

Model, który zobaczymy na salonie samochodowym w Genewie, będzie zapowiedzią powrotu na rynek największej ikony samochodów sportowych Toyoty. Choć oficjalna informacja nie mówi nic o nazwie, to wcześniejsze przecieki wskazują, że będzie to właśnie Supra we współczesnej wersji.

W ostatnich latach Toyota systematycznie rozbudowuje swoją gamę sportowych modeli. Podczas Geneva Motor Show 2017 zadebiutował Yaris GRMN, hot hatch o mocy 212 KM, korzystający z rozwiązań wypracowanych przy budowie Yarisa WRC.

We wrześniu do salonów w Japonii Toyota wprowadziła nową markę GR, opracowaną na bazie doświadczeń TOYOTA GAZOO Racing w sportach motorowych. W nowej serii znalazło się siedem modeli, w tym coupe 86 GR, Vitz GR (japoński odpowiednik Yarisa) i Toyota Prius Plug-in Hybrid GR SPORT.

W styczniu 2018 roku na Tokyo Auto Salon została zaprezentowana Toyota GR Super Sport Concept, sportowe coupe z wyczynowym napędem Toyota Hybrid System – Racing (THS-R), pochodzącym z wyścigowej Toyoty TS050 Hybrid.

Teraz czas na kolejny etap. Nie jest tajemnicą, że Toyota pracuje nad nowym sportowym samochodem wspólnie z BMW, dla którego ma to być nowa wersja Z4.

Widoczny na pierwszym zdjęciu fragment samochodu zdradza kształty, które przypominają ostatnią z generacji Toyoty Supry. Model wyposażony jest dodatkowo w potężny spoiler, sugerujący wyścigowe przeznaczenie, albo co najmniej bliskie pokrewieństwo z technologiami pochodzącymi z serii wyścigowych, w których startuje Toyota.

Targi Geneva Motor Show 2018 potrwają od 6 do 18 marca. Konferencja prasowa Toyoty odbędzie się pierwszego dnia prasowego, 6 marca o 9:45 w hali 4. My będziemy na miejscu i przeprowadzimy obszerną relację na stronie auto-motor-i-sport.pl w serwisie poświęconym salonowi w Genewie.

Zobacz również:
REKLAMA