Toyota Supra z „Szybkich i Wściekłych” na sprzedaż

Ten samochód to nie tylko gwiazda „Szybkich i Wściekłych”, to także pamiątka jaka pozostała po tragicznie zmarłym Paul’u Walkerze. Pomarańczowa Toyota Supra idzie pod młotek. 

fot. mecum.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Kto 14 lat temu pomyślałby, że „Szybcy i Wściekli” staną się najbardziej rozpoznawalną serią filmów z samochodami w tle i doczekają się aż 7 części, z czego ostatnia dopiero co pokazała się w kinach. Najbardziej rozpoznawalnym samochodem-bohaterem całej serii, zaraz obok niebieskiego Skyline’a, jest pomarańczowa Toyota Supra, która podobnie jak Nissan należała do Paula Walkera.

REKLAMA

Wyprodukowana w 1993 roku Supra jest oryginalnym autem, które wzięło udział w finalnej scenie drag-race’u kończącej pierwszą część tego kultowego filmu. Będącą marzeniem każdego chłopaka Suprę trudno pomylić z jakimkolwiek innym autem. Charakterystyczny body kit, wielkie skrzydło, alufelgi i grafika na boku pomarańczowego nadwozia decydują o rozpoznawalności tej konkretnej Supry.

fot. mecum.com
fot. mecum.com
   

Choć jej wygląd zewnętrzny oraz kompletnie przekonstruowane wnętrze zwiastują duże modyfikacje w zespole napędowym, to ten został zupełnie nietknięty. Pod maską znajduje się ceniony 3-litrowy, 6-rzędowy silnik 2JZ-GE sprzężony z 5-biegową, manualną skrzynią biegów. Widoczne przez tylną szybę dwie butle z podtlenkiem azotu, znane jako „nitro”, są zamontowane tylko dla „picu”, niestety w żaden sposób nie wpływają na poprawę osiągów samochodu, gdyż nie są nawet podłączone do silnika. Jeśli właśnie zniszczyliśmy wasze młodzieńcze wyobrażenia o wściekle szybkiej i pomarańczowej Suprze Briana O’connera, wybaczcie nam.

 

 

Spodziewana cena $200 000 (niecałe 750 000 zł!), za którą 22-letnia Supra zostanie zlicytowana na aukcji w połowie maja może wydawać się ceną absurdalną. Pamiętajmy jednak, że jest ona kultowym samochodem, z którym nie tylko rozpoczęła się cała seria, ale z którym uosobiamy także postać Paula Walkera, tragicznie zmarłą w 2013 roku gwiazdę „Szybkich i Wściekłych”. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA