[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota T-HR3 - humanoidalny robot trzeciej generacji

Trzecia generacja robota T-HR3 Toyoty potrafi naśladować ruchy człowieka tak dobrze, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Robot Toyota T-HR3 Robot Toyota T-HR3

Robot wykorzystuje system zdalnego manewrowania, za pośrednictwem którego odtwarza on ruchy człowieka. Zaawansowane moduły siłowników i system czujników umożliwiają intuicyjne i bezpieczne zdalne sterowanie robotem.

Najnowszy robot T-HR3, zaprojektowany i zbudowany przez dział Partner Robot Division Toyoty, posłuży do badania nowych technologii, zarządzających fizycznymi interakcjami między robotami a ich otoczeniem. T-HR3 potrafi wspierać ludzi w różnych środowiskach, takich jak domy, zakłady lecznicze, place budowy, miejsca katastrof naturalnych, a nawet kosmos.

T-HR3 jest udoskonaloną, nowocześniejszą wersją znanych na całym świecie robotów Toyoty grających na instrumentach muzycznych, które służyły do testowania precyzji przegubów i wcześniej zaprogramowanych ruchów.

REKLAMA

REKLAMA

Robot Toyota T-HR3 Robot Toyota T-HR3

Nowy robot jest sterowany w czasie rzeczywistym za pomocą Master Maneuvering System – układu czujników określających położenie dłoni, ramion i stóp operatora i umożliwiających odwzorowanie ich ruchów w czasie rzeczywistym przez kończyny robota. Obraz z kamer na głowie robota wyświetlany jest przed oczami operatora.

Ruchy stóp użytkownika siedzącego w specjalnym interaktywnym fotelu sterują przemieszczaniem się robota. T-HR3 został wyposażony także w rozwiązanie przeciwdziałające wzajemnemu zakłócaniu się ruchów robota i człowieka.

W stawach kończyn T-HR3 umieszczono elektryczne siłowniki i czujniki, poruszające 29 częściami ciała robota zgodnie z ruchami operatora za pośrednictwem 16 systemów sterujących. Zapewnia to płynność i precyzję ruchów oraz wygodny, intuicyjny sposób sterowania robotem.

REKLAMA

Robot Toyota T-HR3 Robot Toyota T-HR3

Moduły siłowników sprzężonych z czujnikami zostały opracowane we współpracy z firmami Tamagawa Seiki Co., Ltd. oraz Nidec Copal Electronics Corp. Umożliwiają one pomiar siły wywieranej przez robota na przedmioty i przekazywanie jej w odczuwalny sposób operatorowi, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania T-HR3.

Moduły siłowników i sposób sterowania nimi umożliwiają T-HR3 precyzyjne poruszanie kończynami i kontrolowanie siły oddziaływania na przedmioty lub osoby, koordynację ruchów całego „ciała” i utrzymanie równowagi oraz zdalne sterowanie w sposób najbardziej naturalny dla operatora. Funkcje te mają duże znaczenie dla dalszego rozwoju robotyki, szczególnie w przypadku robotów mających działać w środowiskach wymagających bezpieczeństwa interakcji z otoczeniem.

Toyota rozwija roboty przemysłowe, usprawniające procesy produkcyjne, od lat 80. ubiegłego wieku. Partner Robot wykorzystuje zgromadzone przy tym doświadczenia oraz wiedzę Toyoty w zakresie technologii motoryzacyjnych, aby rozwijać nowe rozwiązania pomagające lekarzom, opiekunom i pacjentom, osobom starszym i niepełnosprawnym.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij