Toyota Urban Cruiser – już wkrótce w Polsce

Toyota Urban Cruiser
Toyota Urban Cruiser
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Auto łączy cechy SUVA (napęd 4x4, muskularna stylistyka) z zaletami auta miejskiego. 5-drzwiowe nadwozie może pochwalić się znakomitą aerodynamiką - współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,315 Cx. Bagażnik ma pojemność 314 litrów, po złożeniu foteli już 749 litrów.

W ofercie dostępne będą dwa silniki - benzynowy o pojemności 1,33 litra i mocy 101 koni mechanicznych, a także 1,4 D4D o mocy 90 koni mechanicznych. Oba sprzężone są z 6-stopniową skrzynią mechaniczną. Urban Cruiser wyposażony jest w system "Stop & Start", który nie wyłączy silnika gdy np. klimatyzacja nie schłodziła wnętrza do pożądanej temperatury.

Zależnie od wersji możemy skorzystać z Urban Cruisera wyposażonego w przedni napęd (2WD) lub system AWD (obie osie). Ten drugi współpracuje jedynie z silnikiem Diesla. Dzięki aktywnej kontroli rozkładu momentu obrotowego na obie osi może on płynnie i szybko rozdzielać siłę napędową między poszczególne osie. Gdy samochód porusza się po równej i przyczepnej nawierzchni napędzana jest tylko przednia oś (100:0), co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa. W wypadku oznak jakiejkolwiek utraty przyczepności system natychmiast zmienia ten rozdział, dołączając napęd na tylne koła (aż do wartości 50:50).

W Polsce Urban Cruiser pojawi się w dwóch poziomach wyposażenia (Luna i Sol). Już w podstawowej wersji Luna znajdują się systemy kontroli trakcji VSC+ i TCS, ABS + EBD + BA, siedem poduszek powietrznych, aktywne zagłówki, radio CD z MP3 i 6 głośnikami czy manualna klimatyzacja. W wyższym standardzie Sol znajdziemy dodatkowo m.in. aluminiowe felgi w rozmiarze 16 cali, automatyczną klimatyzację, system bluetooth czy wielofunkcyjną kierownicę. Jako wyposażenie dodatkowe dostępny będzie także system nawigacji satelitarnej.

Źródło: Toyota, samar

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA