Toyota Yaris Cross GR Sport – sport w cenie

Toyota Yaris Cross w usportowionej wersji GR Sport debiutuje właśnie w gamie, a cena tego modelu przekracza 130 tys. złotych, i to w promocji. Co dostaniemy w zamian?

Toyota Yaris Cross GR Sport fot. materiały prasowe
Toyota Yaris Cross GR Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Yaris Cross w wersji GR Sport jest już dostępny w salonach Toyoty od kwoty 130 500 zł, po uwzględnieniu Ekobonusu, czyli promocji wprowadzonej przez importera dla modeli z napędem hybrydowym. W dużym skrócie mówiąc, w tej cenie dostaniemy znanego dobrze z naszych dróg Yarisa Cross, doposażonego m.in. w elementy stylistyczne nadwozia i w kabinie, zawieszenie dostrojone do bardziej dynamicznej jazdy, prześwit mniejszy o 10 mm oraz 18-calowe felgi aluminiowe w unikalnym wzorze z czerwonymi akcentami. Co istotne, importer mówi o krótkim okresie realizacji zamówienia – produkcja wersji GR Sport rozpocznie się bowiem już w październiku.

Toyota Yaris Cross GR Sportfot. materiały prasowe
Toyota Yaris Cross GR Sport

Toyota Yaris GR Sport – co to za model?

Yaris Cross GR Sport to wersja inspirowana sportowymi sukcesami zespołu Toyota Gazoo Racing. Yaris Cross jest już piątym modelem, obok Corolli, Yarisa, Hiluxa i C-HR, który otrzymuje tę wersję wyposażenia. Auto w odmianie GR Sport zyskuje nie tylko lekko podrasowany wygląd nadwozia i wnętrza, ale także tuning zawieszenia. Nie ma jednak mowy o większej mocy napędu – ten jest niezmieniony.

Yaris Cross GR Sport jest dostępny z układem Hybrid Dynamic Force 1.5 o łącznej mocy 116 KM, napędzającym przednie koła. Co ciekawe, GR Sport nie jest dostępny z kojarzącym się przecież ze sportem napędem na cztery koła, a taki wariant jest przecież w ofercie Yarisa Cross. AWD-i oferowany jest do większości wersji wyposażenia, poza najuboższą Active oraz właśnie usportowioną GR Sport. Auto w konfiguracji GR Sport rozpędza się od 0 do 100 km/h w raczej spokojne 11,2 s, tutaj więc sportu nie ma za grosz. Producent nie ukrywa jednak, że w GR Sport nie chodzi o osiągi, bo te zarezerwowane są dla „prawdziwych” GR-ów, jak GR Yaris czy GR Supra, a o pakiet stylistyczny oraz usportowione prowadzenie.

Toyota Yaris Cross GR Sportfot. materiały prasowe
Toyota Yaris Cross GR Sport

Nową najwyższą wersję wyposażenia Yarisa Cross można rozpoznać po specjalnym wzorze 18-calowych felg aluminiowych z czerwonymi akcentami, unikalnym wykończeniu przedniego grilla i tylnym zderzaku w sportowym stylu z dyfuzorem. Auto zyskało także nakładki progowe z logo GR SPORT. Dynamiczną jazdę ułatwia specjalnie dostrojone zawieszenie oraz prześwit zmniejszony o 10 mm.

Wnętrze zdobią z kolei czerwone przeszycia, elementy wykończeniowe w kolorze Gunmetal i perforowana skóra na kierownicy, a także aluminiowe nakładki na pedały oraz sportowe fotele z tapicerką z ekologicznego zamszu Ultrasuede. Wersja GR Sport otrzymuje dwukolorowe kompozycje nadwozia w cenie auta w sześciu wariantach, w tym unikalne dla tej odmiany połączenie lakieru Dynamic Grey z czarnym dachem Eclipse Black.

Toyota Yaris Cross GR Sportfot. materiały prasowe
Toyota Yaris Cross GR Sport

 

Mając zbędnych 6 500 złotych, konfigurację Yarisa Cross w nowej wersji można rozbudować o pakiet VIP, zawierający wyświetlacz HUD na przedniej szybie, światła matrycowe w technologii LED z systemem adaptacyjnych świateł drogowych (AHS), automatyczną regulację świateł głównych i otwierane bezdotykowo, elektrycznie unoszone drzwi bagażnika.

Samochód jest standardowo wyposażony w komplet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense 2.5. Ma także dwustrefową klimatyzację automatyczną i nowy system multimedialny Toyota Smart Connect z 9-calowym kolorowym ekranem dotykowym HD oraz z bezprzewodowym połączeniem z Apple CarPlay i Android Auto.

Toyota Yaris Cross GR Sportfot. materiały prasowe
Toyota Yaris Cross GR Sport

Yaris Cross w wersji GR Sport, jak wspomnieliśmy, kosztuje od 130 500 zł, po uwzględnieniu Ekobonusa w wysokości 1,5 proc. Produkcja crossovera w nowej konfiguracji rozpocznie się w październiku, a pierwsza pula zamówień zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

Zobacz również:
REKLAMA