[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota Yaris GR Sport – premiera

Na salonie samochodowym w Paryżu Toyota zaprezentuje podrasowaną odmianę modelu Yaris, o nazwie GR Sport. Auto inspirowane jest limitowanym modelem Yaris GRMN, ale do jego parametrów mu daleko.

Toyota Yaris GR Sport 2018 Toyota Yaris GR Sport 2018, fot. Toyota

Toyota Yaris GRMN to auto, które było na ustach motoryzacyjnego świata jako nie lada zaskoczenie. Limitowana do zaledwie 400 egzemplarzy nieduża Toyota ma pod maską 1,8-litrowy silnik o mocy 212 koni mechanicznych. Nie mówiąc o zaawansowanym zawieszeniu czy hamulcach.

Teraz na rynku pojawić się ma znacznie bardziej ucywilizowana wersja o nazwie GR Sport. Nie ma się co spodziewać osiągów modelu GRMN, ale na początek to wystarczy. Yaris GR Sport jest jednocześnie pierwszym samochodem Toyoty w specyfikacji GR Sport w Europie.

Nowy Yaris GR Sport dysponuje modyfikacjami, które w pierwszej kolejności objęły zawieszenie. Poprawiono jakość prowadzenia i szybkość reakcji samochodu na działania kierowcy. Zmiany objęły amortyzatory Sachs Performance i drążek stabilizatora.

REKLAMA

Toyota Yaris GR Sport 2018 Toyota Yaris GR Sport 2018, fot. Toyota

Samochód jest mocno osadzony na drodze, za sprawą prześwitu obniżonego o 11 mm w porównaniu do standardowego Yarisa. Odstęp między kołami i nadkolami jest przy tym mniejszy o 18 mm.

Co napędza Yarisa GR Sport? Pod maską pięciodrzwiowego nadwozia mamy napęd hybrydowy z silnikiem benzynowym 1,5 l o łącznej mocy 100 KM. Nie jest to wynik na miarę sportowych osiągów, ale też nie takie są założenia serii GR Sport.

Stylizacja nadwozia nawiązuje do wspomnianego wcześniej Yarisa GRMN. Lakier nadwozia kontrastuje z czarnym dachem, na którym zamieszczono antenę w kształcie płetwy rekina i tylny spojler.

REKLAMA

Toyota Yaris GR Sport 2018 Toyota Yaris GR Sport 2018, fot. Toyota

Standardowo w tej wersji występują przyciemniane tylne szyby oraz plakietka GR na tylnym słupku. Sportową stylizację można uzupełnić o czerwone oklejenia na przednim spojlerze i na dolnej krawędzi tylnego zderzaka.

Polakierowane na czarno 17-calowe obręcze kół są dostępne wyłącznie dla odmiany GR Sport. Dobrano do nich te same opony Bridgestone Potenza RE50 205/45R17, które sprawdziły się w modelu GRMN. Dzięki staraniom inżynierów masa nowego Yarisa GR Sport, mimo wprowadzenia sportowych podzespołów, wzrosła w stosunku do standardowej wersji tylko o 5 kg.

Światowa premiera nowego modelu będzie miała miejsce podczas salonu samochodowego w Paryżu. Będzie to pierwszy samochód Toyoty w specyfikacji GR SPORT w Europie. Sportowy hatchback trafi do sprzedaży pod koniec 2018 roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 53 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij