Toyota Yaris GRMN – do kupienia przez Internet

215 KM w Yarisie? To możliwe, ale jeśli chcesz mieć takie auto, musisz się pospieszyć. Dla Europy przygotowano tylko 400 sztuk.

Toyota Yaris GRMN
Toyota Yaris GRMN
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

27 lipca o godz. 18.00 Toyota rozpocznie przyjmowanie zamówień na Yarisa GRMN – limitowaną, sportową edycję miejskiego modelu Toyota Yaris. To po C-HR-ze drugi model japońskiej marki, który w ten sposób można zamówić w naszym kraju. 

REKLAMA

Dotychczas specjalne wersje samochodów Toyoty z serii Gazoo Racing Meister of Nürburgring były dostępne jedynie w Japonii. Edycja limitowana GRMN trafia do sprzedaży w Europie z okazji powrotu Toyoty do Rajdowych Mistrzostw Świata. 

Toyota powierzyła budowę Yarisa GRMN swojemu europejskiemu zespołowi, który odpowiadał za silnik i projekt wnętrza. Podwozie oraz układ hamulcowy skonstruowali japońscy inżynierowie Toyoty. Silnik 1.8 l z kompresorem, o mocy około 215 KM, napędza przednią oś za pośrednictwem 6-stopniowej manualnej skrzyni biegów. Yaris GRMN przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,3 s! 

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Yaris GRMN
Toyota Yaris GRMN

W kolorystyce nadwozia limitowanego Yarisa można znaleźć nawiązania do rajdowej odmiany modelu. Dodatkowo wyróżnia się czarnym spojlerem na pokrywie bagażnika oraz 17-calowych, wieloramiennych obręczach BBS. Yaris GRMN ma inne niż standardowe modele zderzaki z przodu i z tyłu, otrzymał tylny dyfuzor i umieszczoną centralnie sportową rurę wydechową. We wnętrzu pojawiły się sportowe fotele, niewielka skórzana kierownica z modelu GT86, a także sportowe aluminiowe pedały i przeprojektowane zegary. Podłoga przykryta jest dywanikami z logo GRMN, a na silniku znajduje się plakietka z tym oznaczeniem. 

Nowy Yaris GRMN jak na miejskiego malucha jest nieprzyzwoicie drogi - kosztuje 139 900 zł. Myślicie, że znajdą się chętni?

REKLAMA