[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Toyota Yaris GRMN - drogi hot-hatch dla nielicznych

Toyota Yaris GRMN to pełnokrwisty hot-hatch segmentu B, limitowany do zaledwie 400 egzemplarzy. Poznaliśmy właśnie jego cenę.

Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN

Toyota Yaris w wersji GRMN to prawdziwy pogromca Nurburgringu. Stąd też jego nazwa. Akronim GRMN pochodzi od słów "GAZOO Racing tuned by the Meister of the Nürburgring”.

Gorąca Toyota Yaris GRMN to auto z genami rajdowej Toyoty Yaris WRC. Pokazany na salonie samochodowym w Genewie, a teraz debiutujący we Frankfurcie i testowany na Północnej Pętli toru Nurburgring samochód przeznaczony będzie dla nielicznych. Dokładnie dla 400 osób w Europie.

REKLAMA

Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN

Do napędu Toyoty Yaris GRMN służy 1,8-litrowy doładowany kompresorem silnik benzynowy o mocy 212 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 250 Nm przy 5000 obr./min. Przy masie własnej obniżonej do zaledwie 1135 kg, Toyota Yaris GRMN legitymuje się najwyższym wskaźnikiem mocy do masy w swojej klasie, osiągając wartość 5,35 kg na 1 KM.

Napęd jest przekazywany na przednie koła za pośrednictwem 6-stopniowej ręcznej skrzyni biegów. Dynamiczna jednostka napędowa zapewnia przyspieszenie od zera do 100 km/h w 6,3 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 230 km/h.

REKLAMA

Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN

Co ciekawe, na przedniej osi zamontowano mechanizm różnicowy oparty na systemie Torsen, co ma zapewnić optymalną przyczepność w każdych warunkach, a szczególnie na torze.

Naturalnymi rywalami Toyoty Yaris GRMN są oczywiście Ford Fiesta ST oraz Volkswagen Polo GTI, jednak oba te modele nie będą nigdy tak ekskluzywne, jak ograniczona do 400 egzemplarzy "Yariska".

REKLAMA

Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN

Produkcja japońskiego "pocisku" ruszy w okolicach sierpnia tego roku, a cena ma być na niektórych rynkach na poziomie modelu GT86. W Wielkiej Brytanii na przykład będzie to 26 300 funtów, czyli 125 tys. złotych. To naprawdę sporo, choć klientów nie braknie.

Z zewnątrz Toyota Yaris GRMN wyróżnia się agresywnie stylizowanym nadwoziem z dużym skrzydłem nad tylną szybą oraz 17-calowymi felgami BBS i wydajnymi hamulcami. Opony to wyczynowe Bridgestone Potenza RE050A.

REKLAMA

Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN

Podobnie jak zewnętrzna linia nadwozia, również wnętrze wyraźnie podkreśla sportowy charakter nowego modelu. Uwagę zwracają przede wszystkim sportowe fotele opracowane specjalnie dla tej wersji przez turecką filię Toyota Boshoku. Fotele zapewniają świetne podparcie ciała i wygodę jazdy, zdecydowanie na poziomie najlepszych aut w tej klasie.

Sportowe elementy wnętrza to przede wszystkim przycisk rozrusznika oraz pokryta skórą sportowa kierownica o mniejszej średnicy, znana już z coupe Toyota GT86 i dostosowana do wymogów Yarisa GRMN. Tradycyjnie zastosowano także aluminiowe sportowe pedały i liczne aluminiowe detale wykończeniowe. Specjalnie zaprojektowany, wysokiej klasy wielofunkcyjny wskaźnik z wyświetlaczem TFT uzupełnia sportowy charakter wnętrza.

REKLAMA

Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN

Dla odbiorców na rynku europejskim przeznaczono zaledwie 400 egzemplarzy Toyoty Yaris GRMN. Liczba to obejmuje zarówno wersje z kierownicą po lewej, jak i po prawej stronie. Cenę nowego modelu ustalono na 139 900 zł.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij