Toyota e-Palette Concept zadebiutowała na targach CES

Toyota pokazała na targach CES w Las Vegas nowy pojazd e-Palette Concept Vehicle.

Toyota e-Palette Concept Vehicle
Toyota e-Palette Concept Vehicle

Toyota e-Palette Concept to kluczowy element wizji japońskiego producenta, obejmującej transport osób i towarów oraz nowe formy prowadzenia działalności biznesowej, w tym sklepów i usług internetowych.

REKLAMA

Toyota e-Palette to autonomiczny pojazd koncepcyjny z silnikiem elektrycznym, dający ogromne możliwości dopasowania wnętrza do aktualnych potrzeb. Zaprezentował go na targach CES w Las Vegas Akio Toyoda, prezydent Toyoty.

Kluczowe wyróżniki modelu e-Palette to autopilot zarządzany w chmurze oraz w pełni modułowe, łatwe do zmiany aranżacji wnętrze, które może służyć do wszelkich możliwych zastosowań prywatnych i biznesowych.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota e-Palette Concept Vehicle
Toyota e-Palette Concept Vehicle

Dzięki temu ten sam pojazd może o różnych porach dnia i przy różnych okazjach służyć np. za mobilny sklep, biuro, samochód dowożący zamówione przez internet zakupy, punkt usługowy, foodtruck, pokój hotelowy czy też środek transportu publicznego w ride-sharingu.

Jego oprogramowanie pozwala wynajmującej go firmie czy prywatnemu użytkownikowi zainstalować własny system autonomicznej jazdy i zarządzania pojazdem, dlatego w tej koncepcji nie jest już konieczne posiadanie samochodu. Ten sam pojazd może służyć wielu osobom i podmiotom w ciągu dnia, zmieniając swoje wyposażenie i zastosowanie w jednej chwili.

Toyota zaprojektowała trzy wersje pojazdów e-Palette o różnych długościach – od 4 do 7 m. Pojazd zaprezentowany na targach CES ma 4,8 m długości, 2 m szerokości i 2,25 m wysokości.

REKLAMA

Toyota e-Palette Concept Vehicle
Toyota e-Palette Concept Vehicle

Futurystyczna wizja Toyoty powstała we współpracy z Amazonem, DiDi, Mazdą, Pizzą Hut and Uberem. Wspólnie z partnerami Toyota zamierza opracować system oparty na autonomicznych pojazdach e-Palette zarządzanych w chmurze.

- Branża motoryzacyjna stoi w obliczu najbardziej dynamicznego okresu transformacji w historii, za sprawą trzech dynamicznie rozwijających się technologii – napędu elektrycznego, autonomicznego prowadzenia i połączenia pojazdów w chmurze – powiedział Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA