[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota i Mazda będą blisko współpracować

Toyota i Mazda zawarły właśnie umowę o partnerstwie biznesowym i kapitałowym. Oznacza to m.in. dzielenie się technologiami.

Toyota i Mazda podjęły współpracę Toyota i Mazda podjęły współpracę

Firmy Toyota Motor Corporation i Mazda Motor Corporation zawarły umowę o partnerstwie biznesowym i kapitałowym, która ma rozszerzyć i zacieśnić dotychczasową współpracę. Porozumienie jest efektem dwóch lat rozmów między obiema firmami.

Jakie będą obszary podjętej przez obie marki współpracy? Będą to:

  • Utworzenie przedsiębiorstwa joint venture, które będzie produkować pojazdy w USA
  • Wspólne rozwijanie technologii pojazdów elektrycznych
  • Wspólne rozwijanie technologii sieciowej komunikacji samochodów
  • Współpraca w dziedzinie zaawansowanych technologii bezpieczeństwa
  • Rozszerzenie listy produktów komplementarnych

Toyota i Mazda zawarły przy tym również porozumienie finansowe, które gwarantuje niezależność i równość obu firm. Chodzi o to, że w ramach porozumienia Toyota nabędzie akcje Mazdy o określonej wartości, a Mazda zrobi to samo z akcjami Toyoty.

W ramach umowy, Toyota i Mazda uruchomią w USA fabrykę, która ruszy w 2021 roku i będzie wytwarzać ok. 300 tys. aut rocznie, zatrudniając 4000 osób. Będą tam powstawać crossovery Mazdy oraz Toyota Corolla.

Toyota i Mazda będą też wspólnie rozwijać technologie dla samochodów elektrycznych, wymieniając się wiedzą i doświadczeniem.

Obie firmy planują też wspólnie rozwijać technologie dla pokładowych systemów multimedialnych i informacyjnych, wykorzystujących sieci transmisji danych. Oprócz tego, obie firmy będą współdziałać w zakresie technologii komunikacji między pojazdami (V2V, vehicle-to-vehicle ) i między pojazdami a infrastrukturą (V2I, vehicle-to-infrastructure).

Toyota i Mazda rozważają poza tym  dalsze wzmocnienie sojuszu, w miarę rozwoju współpracy biznesowej. Na efekty zacieśnienia więzów między japońskimi markami nie trzeba będzie długo czekać.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij