Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Toyota i Mazda współpracują przy silnikach

Dwie japońskie marki chcą podjąć współpracę dotyczącą nowych silników. Toyota dostarczy Maździe technologie wodorowe w zamian za osiągnięcia inżynieryjne, nazwane hasłem "SKYACTIV".

Rodzina się powiększa: Mazda z nowym silnikiem SKYACTIV-D 1.5

Mazda jest zbyt małą marką, przynoszącą zbyt małe dochody, żeby móc "bawić" się w technologie wodorowe. Natomiast całkiem nieźle japońska marka radzi sobie z wydajnością silników benzynowych oraz skrzyń biegów. To samo tyczy się lekkich i trwałych konstrukcji nadwozia. Wszystko to opakowane hasłem SKYACTIV. Toyota z kolei jest przodującą marką w kwestii alternatywnych źródeł zasilania.

I właśnie tymi patentami Mazda i Toyota chcą się podzielić. Zamontowanie napędu wodorowego pod szyldem Toyoty w lekkim i wydajnym autem Mazdy może okazać się strzałem w dziesiątkę. I podobnie w Toyocie, gdy pod maską zawitają nowoczesne silniki SKYACTIV.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Toyota i Mazda zacieśniają współpracę przy tworzeniu nowych jednostek napędowych. Mają wymieniać się patentami o silnikach benzynowych i napędach wodorowych.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Toyota-i-Mazda-wspolpracuja-przy-silnikach,19740,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-13 10:11:47
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij