REKLAMA

Toyota i Suzuki zacieśniają współpracę

Toyota i Suzuki podjęły kroki zmierzające do bliższej współpracy obu koncernów. Efektem będzie wzajemne wsparcie technologiczne, zmniejszenie kosztów produkcji i zwiększenie udziałów w rynku. Na początku w Indiach, gdzie Suzuki ma bardzo mocną pozycję.

Suzuki Dzire
Suzuki Dzire

Toyota i Suzuki rozpoczęły rozmowy w kwestii wspólnych projektów na polu rozwoju technologicznego, produkcji pojazdów i zwiększenia udziału w rynku. W lutym podpisano deklarację rozpoczęcia oficjalnych rozmów o przyszłym partnerstwie i już wtedy obie firmy zdecydowały m.in. o wspólnym dostarczaniu samochodów na indyjski rynek.

Uzgodnienia między Toyotą i Suzuki będą dotyczyły trzech obszarów. Pierwszy to kwestia wsparcia technologicznego ze strony Toyoty i Denso, które pomogą Suzuki opracować kompaktowy, wysokowydajny napęd. W kwestii układów hybrydowych Toyota ma bardzo bogate, ponad 20-letnie doświadczenie.

REKLAMA

REKLAMA

Drugi obszar dotyczy rozwinięcia produkcji samochodów opracowanych przez Suzuki w zakładach Toyota Kirloskar Motor Private Ltd. oraz ich sprzedaży na indyjskim rynku w salonach obu partnerów.

Przedmiotem uzgodnień będzie także dostarczanie pojazdów będących efektem współpracy Suzuki i Toyota Kirloskar na inne rynki, m.in. do Afryki, za pośrednictwem sieci sprzedaży obu marek.

Kolejnym celem będzie zacieśnienie współpracy w kwestii usług i logistyki.

REKLAMA

- Suzuki to pierwszy japoński producent, który wszedł na indyjski rynek i wspólnie z mieszkańcami rozwijał branżę motoryzacyjną w tym kraju. Nasze firmy zrobią wszystko co w ich mocy, aby zapewnić indyjskiemu społeczeństwu więcej wolności i przyjemności z jazdy, a także by samochody produkowane w Indiach spotkały się z uznaniem w Afryce i w innych regionach – skomentował Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation.

- Obecnie otrzymamy wsparcie w opracowaniu kompaktowego, superwydajnego napędu, co ma ogromne znaczenie dla Suzuki – powiedział Osamu Suzuki, prezes Suzuki Motor Corporation.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA