Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota idzie na rekord

Alpha-1 SRF Alpha-1 SRF

29 sierpnia japoński producent będzie oficjalnie bił rekord okrążenia słynnego niemieckiego toru samochodem z napędem elektrycznym. Obecnie najlepszy wynik należy do Peugeota EX1 i wynosi 9:01.338. Inżynierowie Toyoty zapewniają, że atak na rekord już im się powiódł podczas nieoficjalnych prób, a 29 oficjalnie przypieczętują swój sukces.

Pomysł na elektryczne ściganie Toyoty na Nurburgring wynika z chęci dowiedzenia, że "zielony motorsport" też może być ekscytujący, nie mniej niż zwykły, pachnący benzyną i ryczący spalinowymi silnikami.

Do pobicia wyczynu Peugeota Toyota wykorzysta dwumiejscowy pojazd konstrukcyjnie zbliżony do modelu Alpha-1 SRF, który Toyota budowała dla niemieckiej firmy e-Wolf. Auto przyspiesza do setki w niecałe 4 sekundy i rozpędza się do 260 km/h. Jak poradzi sobie w oficjalnym przejeździe na torze? Przekonamy się za niecałe 3 tygodnie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Szczerze mówiąc to wygląda trochę jak Radical, a to tylko zaleta, a nie ujma. Pozostaje trzymać kciuki za Toyotę (pod skórą czuję, że im się powiedzie).
  ~Samuraj, 2011-08-09 13:51:08
 • avatar
  zgłoś
  Jeszcze w tym miesiącu chce ustanowić nowy rekord na torze Nurburgring.
  auto motor i sport, 2011-08-09 08:47:16
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij