REKLAMA

Toyota kończy z silnikami Diesla

Jak potwierdzili przedstawiciele Toyoty, marka wchodzi w nową fazę strategii dotyczącej napędów w europejskich modelach. W efekcie silniki Diesla pozostaną póki co jedynie w ofercie aut użytkowych i terenowych.

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas spotkania z mediami na salonie samochodowym w Genewie, Toyota przedstawiła kolejną fazę swojej europejskiej strategii dotyczącej napędów. I tak, prezentowany po raz pierwszy Auris trzeciej generacji, którego produkcja ruszy w przyszłym roku w Burnaston, nie będzie dostępny z silnikiem wysokoprężnym.

Wcześniej, bo już w 2016 roku, Toyota podjęła decyzję, by nie uwzględnić silnika wysokoprężnego w ofercie nowego crossovera Toyota C-HR. Teraz marka kontynuuje tę strategię w stosunku do Aurisa trzeciej generacji, który będzie dostępny wyłącznie z napędami hybrydowymi i konwencjonalnym benzynowym.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018

Przypomnijmy to, co pisaliśmy w artykule dotyczącym nowej Toyoty Auris. W japońskim kompakcie nastąpi symboliczna zmiana, bo zamiast szerokiego wyboru napędów konwencjonalnych, w tym diesli, klienci będą mogli wybierać spośród jednego silnika benzynowego i dwóch odmian hybrydowych.

W nowej Toyocie Auris będą to napędy:

  • Silnik benzynowy 1,2 l Turbo – 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 116 KM,
  • Napęd hybrydowy 122 KM z silnikiem 1,8 l – czwarta generacja hybrydowego napędu Toyoty, znana z Priusa i Toyoty C-HR,
  • Napęd hybrydowy 180 KM z silnikiem 2,0 l – nowy, mocniejszy układ hybrydowy w architekturze TNGA.

REKLAMA

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018

Duże zapotrzebowanie klientów na wersje hybrydowe kluczowych modeli Toyoty powoduje, że firma postanowiła zrezygnować w 2018 roku z silników Diesla we wszystkich modelach osobowych.

Już w 2017 roku auta hybrydowe stanowiły 41 procent całkowitej sprzedaży samochodów Toyoty w Europie. Z europejskich salonów marki wyjechało 406 tys. hybryd, o 38 procent więcej niż w 2016 roku. W tym samym czasie udział samochodów osobowych Toyoty z silnikiem Diesla spadł poniżej 10 procent.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Auris 2018
Toyota Auris 2018

Silniki wysokoprężne nie znikną całkowicie z europejskiej oferty marki – będą nadal dostępne w samochodach użytkowych PROACE i PROACE Verso oraz w modelach terenowych Land Cruiser i Hilux.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA