[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Toyota kończy z silnikami Diesla

Jak potwierdzili przedstawiciele Toyoty, marka wchodzi w nową fazę strategii dotyczącej napędów w europejskich modelach. W efekcie silniki Diesla pozostaną póki co jedynie w ofercie aut użytkowych i terenowych.

Toyota Auris 2018 Toyota Auris 2018

Podczas spotkania z mediami na salonie samochodowym w Genewie, Toyota przedstawiła kolejną fazę swojej europejskiej strategii dotyczącej napędów. I tak, prezentowany po raz pierwszy Auris trzeciej generacji, którego produkcja ruszy w przyszłym roku w Burnaston, nie będzie dostępny z silnikiem wysokoprężnym.

Wcześniej, bo już w 2016 roku, Toyota podjęła decyzję, by nie uwzględnić silnika wysokoprężnego w ofercie nowego crossovera Toyota C-HR. Teraz marka kontynuuje tę strategię w stosunku do Aurisa trzeciej generacji, który będzie dostępny wyłącznie z napędami hybrydowymi i konwencjonalnym benzynowym.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Auris 2018 Toyota Auris 2018

Przypomnijmy to, co pisaliśmy w artykule dotyczącym nowej Toyoty Auris. W japońskim kompakcie nastąpi symboliczna zmiana, bo zamiast szerokiego wyboru napędów konwencjonalnych, w tym diesli, klienci będą mogli wybierać spośród jednego silnika benzynowego i dwóch odmian hybrydowych.

W nowej Toyocie Auris będą to napędy:

  • Silnik benzynowy 1,2 l Turbo – 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 116 KM,
  • Napęd hybrydowy 122 KM z silnikiem 1,8 l – czwarta generacja hybrydowego napędu Toyoty, znana z Priusa i Toyoty C-HR,
  • Napęd hybrydowy 180 KM z silnikiem 2,0 l – nowy, mocniejszy układ hybrydowy w architekturze TNGA.

REKLAMA

Toyota Auris 2018 Toyota Auris 2018

Duże zapotrzebowanie klientów na wersje hybrydowe kluczowych modeli Toyoty powoduje, że firma postanowiła zrezygnować w 2018 roku z silników Diesla we wszystkich modelach osobowych.

Już w 2017 roku auta hybrydowe stanowiły 41 procent całkowitej sprzedaży samochodów Toyoty w Europie. Z europejskich salonów marki wyjechało 406 tys. hybryd, o 38 procent więcej niż w 2016 roku. W tym samym czasie udział samochodów osobowych Toyoty z silnikiem Diesla spadł poniżej 10 procent.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Auris 2018 Toyota Auris 2018

Silniki wysokoprężne nie znikną całkowicie z europejskiej oferty marki – będą nadal dostępne w samochodach użytkowych PROACE i PROACE Verso oraz w modelach terenowych Land Cruiser i Hilux.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij