REKLAMA

Toyota obniża ceny swoich hybryd

Toyota wprowadza nowe, niższe ceny na swoje modele hybrydowe, co ma związek z wprowadzonymi od 1 stycznia nowymi stawkami akcyzy.

Toyota RAV4 Hybrid Materiały prasowe
Toyota RAV4 Hybrid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota wprowadza na polskim rynku ofertę EkoBonus na samochody hybrydowe. Polega to na aktualizacji cen i dostosowaniu ich do nowych, obniżonych od 1 stycznia 2020 roku stawek akcyzy.

REKLAMA

Dla modeli Camry Hybrid i RAV4 Hybrid z rocznika 2020 EkoBonus wynosi 7,3 proc., natomiast hybrydowe modele Yaris, Corolla i C-HR z rocznika 2020 są teraz tańsze o 1,5 proc.

Niższa akcyza na auta hybrydowe

Z dniem 1 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym. Obniża ona o połowę stawkę akcyzy na samochody hybrydowe z silnikami o pojemności do 3,5 litra. W związku z nowymi stawkami Toyota wprowadziła do oferty swoich modeli hybrydowych nowy cennik.

Stawka akcyzy na samochody spalinowe wynosi obecnie 3,1 proc. dla aut z silnikami o pojemności do 2 litrów oraz 18,6 proc. dla pojazdów z silnikami o większej pojemności skokowej. Nowe przepisy dotyczą samochodów hybrydowych nieładowanych z zewnętrznej sieci i obniżają stawki akcyzy o połowę, a zatem odpowiednio do 1,55 proc. i 9,3 proc.

Podatek akcyzowy jest liczony od ceny zakupu przez importera, a zatem obejmuje cenę hurtową producenta oraz cło. Nie jest natomiast naliczany od kosztów dystrybucji i marży oraz podatku VAT. Z tego powodu wpływ obniżki akcyzy na cenę detaliczną auta jest nieco mniejszy i wynosi odpowiednio 1,5 proc. oraz 7,3 proc. Zmiana dotyczy samochodów sprowadzonych do kraju po 1 stycznia 2020 roku.

Zobacz także: 70 elektrycznych modeli VW do 2025 roku!

REKLAMA

REKLAMA

Toyota C-HR facelift 2019 Materiały prasowe
Toyota C-HR facelift 2019

Tym samym nowelizacja przepisów rozszerza program promowania elektromobilności o kolejną grupę zelektryfikowanych aut, jaką są samochody hybrydowe, których silnik elektryczny jest zasilany energią odzyskiwaną podczas hamowania.

Do tej pory program dotyczył bowiem samochodów elektrycznych, które są całkowicie zwolnione z akcyzy, oraz hybryd plug-in z silnikiem spalinowym do 2 litrów, które zostały zwolnione z akcyzy do końca 2020 roku. Nowe przepisy obniżają akcyzę do 9,3 proc. także dla hybryd plug-in o pojemności silnika od 2 do 3,5 litrów.

Hybrydowe Toyoty tańsze nawet o 14 tys. zł

Ile wynosi obniżka w Toyocie? Jak informuje nas polski importer, obniżka na modele Yaris Hybrid, Corolla Hybrid oraz Toyota C-HR Hybrid dotyczy samochodów z rocznika 2020 i wynosi 1,5 proc.

Toyota RAV4 i Toyota Camry 2020 z napędem hybrydowym o pojemności 2,5 litra są teraz z kolei tańsze o 7,3 proc. Przekłada się to wprost na spore obniżki – w przypadku modelu RAV4 Hybrid z rocznika 2020 sięgają one 14 tys. złotych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA