REKLAMA

Toyota oferuje części zamienne do klasycznej Supry

Świetna wiadomość dla posiadaczy starszych modeli Toyoty Supry. Japoński producent wznowi produkcję i sprzedaż części zamiennych do klasycznych modeli.

Toyota Supra A70 Materiały prasowe
Toyota Supra A70
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota ogłosiła właśnie, że w ramach projektu o nazwie GR Heritage Parts, do sprzedaży na wszystkich rynkach świata trafią części zamienne do samochodów sportowych Toyoty sprzed lat. Mowa o modelach Toyota Supra A70 oraz Toyota Supra A80.

REKLAMA

GR Heritage Parts to inicjatywa, w ramach której Toyota powraca do wytwarzania nieprodukowanych już od dawna części zamiennych, na które jest wciąż duże zapotrzebowanie. Tym większe, że sprzedaż nowej Toyoty GR Supry ożywił rynek starszych wersji tego sportowego modelu.

Inicjatywa oferty części zamiennych powstała po to, by kierowcy klasycznych sportowych Toyot mogli nadal cieszyć się z ich użytkowania, w tym ze startów w amatorskich zawodach, mając dostęp do oryginalnych części.

Szczegóły dotyczące konkretnych elementów i dat wprowadzenia do sprzedaży zostaną ogłoszone w późniejszym terminie, w specjalnej sekcji na oficjalnej stronie Toyota Gazoo Racing. Co więcej, części zamienne do sportowych klasyków będzie można kupić także u dealerów Toyoty, tak jak ma to miejsce z częściami zamiennymi do aut obecnie produkowanych.

Zobacz także: SsangYong Korando - przełomowy SUV

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Supra A80 Materiały prasowe
Toyota Supra A80

Części zamienne do Toyoty Supry A70 i Toyoty Supry A80 zaprezentowano podczas styczniowego salonu samochodowego w Tokio. Do modelu z lat 1986-1993 trafią w pierwszej kolejności m.in. wał napędowy, klamki drzwi, wskaźnik czujnika paliwa, uszczelki i przedni logotyp, a do Supry czwartej generacji z lat 1993-2002 przednie reflektory czy klamki drzwi.

Toyota nie zamierza poprzestać na tych elementach. Na stronie internetowej zbiera bowiem dane od posiadaczy klasycznych sportowych samochodów, które mają pomóc określić zapotrzebowanie na inne części zamienne i ewentualnie pomóc wdrożyć je do produkcji w razie większego popytu na nie.

Szczegółowy wykaz części zamiennych oraz daty wprowadzenia do sprzedaży, a także formularz z prośbą o produkcję pozostałych elementów, dostępne są na stronie https://toyotagazooracing.com/gr/heritage.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA