[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Toyota pokazała GT86 w wersji Le Mans

86. edycja legendarnego 24-godzinnego wyścigu w Le Mans zbliża się wielkimi krokami. Toyota opracowała na tę okazję trzy specjalne egzemplarze coupe GT86.

Toyoty GT 86 w wersji Le Mans Toyoty GT 86 w wersji Le Mans

Toyoty GT86, przygotowane na zbliżający się wyścig w Le Mans, nawiązują wyglądem do prototypów Toyoty, które zapisały się w historii startów marki w długodystansowym wyścigu na francuskim torze. Obok tych samochodów żaden fan motorsportu nie przejdzie obojętnie.

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się 86. edycja tego najsłynniejszego wyścigu długodystansowego na świecie. Aby uczcić to wydarzenie i nawiązać do nazwy coupe Toyoty, trzy specjalne egzemplarze GT86, inspirowane Le Mans, zadebiutowały dokładnie ósmego dnia, szóstego miesiąca roku.

REKLAMA

REKLAMA

Toyoty GT 86 w wersji Le Mans Toyoty GT 86 w wersji Le Mans

Pierwszy z nich nawiązuje do TS010 z 1992 roku, który wykorzystał do maksimum możliwości, jakie FIA stworzyła zrewidowanymi regulacjami dla Grupy C. Pod jego maską znalazł się silnik V10 o pojemności 3,5 litra, zdolny wygenerować do 710 KM mocy.

Drugi GT86 oddaje hołd wyścigówce TS020 z 1998 roku, znanej także jako GT-One. Samochód został przygotowany specjalnie na Le Mans jako prototyp LMGTP. Trzy egzemplarze modelu świetnie wypadły w kwalifikacjach i biły rekordy okrążeń w głównym wyścigu.

REKLAMA

Toyoty GT 86 w wersji Le Mans Toyoty GT 86 w wersji Le Mans

Inspiracją dla trzeciego GT86 jest TS050 Hybrid, którym w tym roku Toyota wystartuje na francuskim torze po raz trzeci. W 2016 roku model ten był zaledwie o minuty od historycznego zwycięstwa.

Wszystkie trzy GT86 otrzymały wysokiej klasy, duże tylne spojlery, nawiązujące do pakietów aerodynamicznych zapewniających samochodom startującym w Le Mans ogromny docisk do podłoża.

REKLAMA

REKLAMA

Toyoty GT 86 w wersji Le Mans Toyoty GT 86 w wersji Le Mans

Wyczynowe sprężyny pozwoliły obniżyć zawieszenie o 40 mm. Do każdego samochodu dobrano specjalne felgi, który najwierniej oddają koła odwzorowywanych wyścigowych prototypów. Układ wydechowy ze stali nierdzewnej firmy Milltek Sport jest wisienką na torcie - tak pod względem wizualnym, jak i dźwiękowym.

Historia obecności Toyoty na Le Mans sięga 1985 roku, kiedy marka zaczęła dostarczać silniki do samochodów Grupy C zespołom Dome i TOM’S. Fabryczny team Toyoty powstał w 1987 roku, a jego prace zaowocowały startem w Le Mans w 1998 roku. Do tej pory Toyota wystartowała we francuskim wyścigu długodystansowym 19 razy - 6 razy stanęła na podium, w tym pięciokrotnie na drugim miejscu.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij