REKLAMA

Toyota pokaże SUV-a segmentu B

Na salonie samochodowym w Genewie, który rozpocznie się w pierwszych dniach marca, Toyota pokaże SUV-a na bazie nowej Toyoty Yaris.

Toyota - nowy SUV segmentu B Materiały prasowe
Toyota - nowy SUV segmentu B

Podczas marcowej wystawy Genewa Motor Show 2020, której dni prasowe zaplanowane są na 3-4 marca, Toyota zaprezentuje nowego SUV-a segmentu B. Samochód ma czerpać z wieloletniego doświadczenia w produkcji miejskich aut, a także dziedzictwa w kwestii aut segmentu SUV.

Nowy model Toyoty, który w gamie modelowej znajdzie się poniżej Toyoty C-HR, zostanie zbudowany na platformie nowej generacji Toyoty Yaris, otrzyma podwyższony prześwit. Co więcej, auto dysponować będzie inteligentnym napędem na wszystkie koła, a to w tym segmencie rzadkość.

Toyota SUV segmentu B – napęd

Pod maskę nowego SUV-a Toyoty trafi najnowsza technologia hybrydowa. Zapewne będzie to pracujący również w nowym Yarisie układ Hybrid Dynamic Force z silnikiem 1.5, czyli kolejna konstrukcja z serii obejmującej systemy hybrydowe 2.0 i 2.5, które weszły na rynek w modelach Corolla, RAV4 i Camry.

Zobacz także: gorące premiery Genewy 2020 - zapowiedź

Nowy silnik 1.5 Dynamic Force to 3-cylindrowa jednostka benzynowa ze zmiennymi fazami rozrządu, pracująca w cyklu Atkinsona, której sprawność sięga 40 proc. W porównaniu z obecnym hybrydowym Yarisem daje to o 20 proc. mniejsze zużycie paliwa, przy jednoczesnym wzroście mocy o 15 proc.

Jednostka elektryczna ma mieć moc 80 KM. Z kolei łączna moc systemowa napędu sięgać będzie 115 KM. Obecnie hybrydowy Yaris ma 100 KM mocy. W skład napędu hybrydowego wejdą również nowe, litowo-jonowe baterie trakcyjne o wyższej mocy, o 27 proc. lżejsze od dotychczas stosowanych akumulatorów niklowo-wodorkowych.

Ostateczne potwierdzenie w kwestii napędów uzyskamy już za niespełna dwa tygodnie, podczas salonu samochodowego w Genewie. Premiera zaplanowana jest na wtorek 3 marca, na godzinę 11.15.

Zobacz także: elektryczny ID.3 to początek wysypu premier VW

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA