Toyota potwierdza Suprę!

Fani Toyoty Supry będą zachwyceni. Japońska marka zapowiada, że genialny concept car zostanie zaprezentowany oficjalnie, co oznacza, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się drogowej wersji Supry.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Ten koncept Toyoty jest nam dobrze znany. Oczywiście nijak ma się do oryginalnej Supry, chociażby tej z filmu "Szybcy i wściekli", ale tak to jest z samochodami koncepcyjnymi - praktycznie wcale nie nawiązują do swoich protoplastów. Przedstawiany na zdjęciach pojazd to pomysł na Suprę nowej generacji. Tak, Toyota ma zamiar wskrzesić legendarny model.

REKLAMA

Na początku pojawi się tylko koncept, ale to zapowiedź produkcyjnej wersji. Japończycy chcą rozszerzyć paletę sportowych modeli, na targach w Tokio zaprezentowali konkurenta MX-5, a teraz zapowiadają nową Suprę. Szef działu sportowych samochodów Toyoty, Tetsuya Tada nie zdradził zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego auta, ale powiedział czego możemy się spodziewać.

Nowa Supra ma otrzymać sekwencyjną skrzynię biegów, a silnik "nie będzie brał udziału w wojnie na konie mechaniczne". Auto przede wszystkim ma dawać frajdę z jazdy, a emanować mocą. Tada powiedział, że silnik będzie konkurencyjny dla wielu niemieckich samochodów, a nowa Supra ma być lepsza niż Porsche 911.

Co ciekawe, auto będzie konstruowane wspólnie z BMW, skąd ma pochodzić m.in. silnik. Spekuluje się, że będzie to "rzędowa szóstka" z układem hybrydowym, którego łączna moc ma wynosić ok. 470 KM. Więcej szczegółów dowiemy się w przyszłym roku, prawdopodobnie w styczniu, kiedy zobaczymy koncept na żywo.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA