REKLAMA

Toyota rekrutuje pracowników w Polsce

Już w maju ruszy wielka rekrutacja do fabryki silników Toyoty w Jelczu-Laskowicach. Japoński producent zatrudni kilkaset osób, w związku z rozwojem zakładów.

Fabryka Toyoty w Polsce
Fabryka Toyoty w Polsce
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

W związku z dynamicznym rozwojem zakład rozpoczyna działania rekrutacyjne, zmierzające do zatrudnienia około 500 nowych pracowników i podwojenia załogi. Fabryka w Jelczu-Laskowicach wraz z zakładem w Wałbrzychu stanowią główny ośrodek produkcji silników i skrzyń biegów Toyoty w Europie.

We wrześniu 2019 roku rozpocznie produkcję nowej generacji silników benzynowych o pojemności 2,0 l, a w kwietniu 2020 roku silników benzynowych o pojemności 1,5 l, stosowanych m.in. w napędach hybrydowych. Obie jednostki napędowe zaprojektowane są w oparciu o nową globalną architekturę Toyoty (TNGA – Toyota New Global Architecture).

Nakłady inwestycyjne projektu wyniosą 400 milionów złotych, co zwiększy dotychczasowe zaangażowanie Toyoty w inwestycje produkcyjne w Polsce do niemal 4,5 miliarda złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Silnik benzynowy 2.0 Toyoty
Silnik benzynowy 2.0 Toyoty

- Decyzje inwestycyjne koncernu uczyniły z Polski drugie poza Japonią centrum produkcyjne nowoczesnych napędów hybrydowych – powiedział Dariusz Mikołajczak, Dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach

W związku z nowymi projektami, do 2020 roku planowane jest zatrudnienie około 500 pracowników. Rekrutacja do fabryki ruszy w maju i będzie kontynuowana w przez kolejnych kilkanaście miesięcy.

- Toyota rozpoczęła w Polsce wielką inwestycję, która uczyni z polskich fabryk Toyoty europejskie centrum produkcyjne napędów hybrydowych oraz wprowadzi do naszych zakładów najnowocześniejsze technologie TNGA. Począwszy od 2020 roku kolejne modele hybrydowe Toyoty w Europie będą wyposażone w polskie serce – podkreślił Robert Mularczyk, dyrektor PR Toyota Motor Poland.

REKLAMA

Fabryka Toyoty w Polsce
Fabryka Toyoty w Polsce

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) posiada dwa zakłady zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Fabryka silników w Jelczu-Laskowicach produkuje 1,5-litrowe silniki benzynowe, a także silniki Diesla o pojemności 1,4 l oraz 2,2 l. W zakładzie jest zatrudnionych prawie 500 pracowników. Jego zdolności produkcyjne wynoszą 180 tys. jednostek napędowych rocznie.

Zakład w Wałbrzychu produkuje silniki benzynowe 1,0 l oraz manualne i półautomatyczne skrzynie biegów i zatrudnia 1500 osób. Jego możliwości produkcyjne sięgają 371 tysięcy silników oraz 720 tysięcy skrzyń biegów rocznie.

Oba ośrodki zaopatrują fabryki samochodów Toyoty zlokalizowane w Czechach, Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji oraz poza Europą: w Turcji, Republice Południowej Afryki i Japonii.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA