[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota rekrutuje pracowników w Polsce

Już w maju ruszy wielka rekrutacja do fabryki silników Toyoty w Jelczu-Laskowicach. Japoński producent zatrudni kilkaset osób, w związku z rozwojem zakładów.

Fabryka Toyoty w Polsce Fabryka Toyoty w Polsce

W związku z dynamicznym rozwojem zakład rozpoczyna działania rekrutacyjne, zmierzające do zatrudnienia około 500 nowych pracowników i podwojenia załogi. Fabryka w Jelczu-Laskowicach wraz z zakładem w Wałbrzychu stanowią główny ośrodek produkcji silników i skrzyń biegów Toyoty w Europie.

We wrześniu 2019 roku rozpocznie produkcję nowej generacji silników benzynowych o pojemności 2,0 l, a w kwietniu 2020 roku silników benzynowych o pojemności 1,5 l, stosowanych m.in. w napędach hybrydowych. Obie jednostki napędowe zaprojektowane są w oparciu o nową globalną architekturę Toyoty (TNGA – Toyota New Global Architecture).

Nakłady inwestycyjne projektu wyniosą 400 milionów złotych, co zwiększy dotychczasowe zaangażowanie Toyoty w inwestycje produkcyjne w Polsce do niemal 4,5 miliarda złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Silnik benzynowy 2.0 Toyoty Silnik benzynowy 2.0 Toyoty

- Decyzje inwestycyjne koncernu uczyniły z Polski drugie poza Japonią centrum produkcyjne nowoczesnych napędów hybrydowych – powiedział Dariusz Mikołajczak, Dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach

W związku z nowymi projektami, do 2020 roku planowane jest zatrudnienie około 500 pracowników. Rekrutacja do fabryki ruszy w maju i będzie kontynuowana w przez kolejnych kilkanaście miesięcy.

- Toyota rozpoczęła w Polsce wielką inwestycję, która uczyni z polskich fabryk Toyoty europejskie centrum produkcyjne napędów hybrydowych oraz wprowadzi do naszych zakładów najnowocześniejsze technologie TNGA. Począwszy od 2020 roku kolejne modele hybrydowe Toyoty w Europie będą wyposażone w polskie serce – podkreślił Robert Mularczyk, dyrektor PR Toyota Motor Poland.

REKLAMA

Fabryka Toyoty w Polsce Fabryka Toyoty w Polsce

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) posiada dwa zakłady zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Fabryka silników w Jelczu-Laskowicach produkuje 1,5-litrowe silniki benzynowe, a także silniki Diesla o pojemności 1,4 l oraz 2,2 l. W zakładzie jest zatrudnionych prawie 500 pracowników. Jego zdolności produkcyjne wynoszą 180 tys. jednostek napędowych rocznie.

Zakład w Wałbrzychu produkuje silniki benzynowe 1,0 l oraz manualne i półautomatyczne skrzynie biegów i zatrudnia 1500 osób. Jego możliwości produkcyjne sięgają 371 tysięcy silników oraz 720 tysięcy skrzyń biegów rocznie.

Oba ośrodki zaopatrują fabryki samochodów Toyoty zlokalizowane w Czechach, Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji oraz poza Europą: w Turcji, Republice Południowej Afryki i Japonii.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij