Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota sprzedała 7 milionów hybryd

Zaczęło się 10 grudnia 1997 roku. Wtedy na ulice wyjechała pierwszy hybrydowa Toyota Prius. Dziś po ulicach świata jeździ ich już 7 milionów.

Toyota Prius jest najdłużej produkowaną hybrydą japońskiej marki, dlatego jej sprzedano najwięcej - ponad 3.36 miliona egzemplarzy. Tym samym Prius stał się najlepiej sprzedającą się hybrydą świata.

Do sukcesu Toyoty, oprócz Priusa, przyłożyły się modele Camry, a także Lexusy CT 200h i RX 450h. Najwięcej hybrydowych aut Toyoty i Lexusa sprzedano w rodzimej Japonii, ponad 3,3 miliony, w USA 2,5 miliona i na Starym Kontynencie 770 tysięcy sztuk. Najmniej w Australii, 67 tysięcy.

Ostatni milion "pękł" bardzo szybko. Sześciocyfrową liczbę hybryd udało się wyprodukować zaledwie w 9 miesięcy.

Dzięki modelom hybrydowym udało się zredukować emisję dwutlenku węgla w sumie aż o 49 milionów ton.

W przyszłym roku Toyota ma wypuścić na rynek model FCV, czyli auto hybrydowe, napędzane ogniwami wodorowymi. Prace nad modelem FCV rozpoczęto już w 1992 roku, ale ze względu na nieznaną ówcześnie technologię, prace zaniechano. Program aut hybrydowych z napędem wodorowym wznowiono pod koniec lat 90. a w 2003 roku prowadzono nawet testy drogowe.

Prawdopodobnie wiosną przyszłego roku, hybrydowo-wodorowa Toyota FCV wyjedzie na ulice. Czy FCV osiągnie tak duży sukces i czy tak samo zaskoczy świat motoryzacji, jak zrobił to Prius w 1996?

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Od sprzedaży pierwszej hybrydowej Toyoty, Priusa, minęło 17 lat. Tę datę i ten model można uznać za początek ery hybrydowej. Dziś Toyota świętuje sprzedaż na poziomie 7 milionów sztuk.Zobacz artykuł
    auto motor i sport, 2014-10-14 09:33:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij