Toyota sprzedała 9 milionów hybryd

Wszystko zaczęło się w 1996 roku na targach motoryzacyjnych w Tokio. To wtedy Toyota zaprezentowała pierwszą generację Priusa, samochód pionierski wśród pojazdów hybrydowych. Od tamtego momentu sprzedaż hybrydowych aut stale rosła.

fot. autocar.co.uk
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do końca kwietnia bieżącego roku Toyota zarejestrowała dokładnie 9,014 mln sprzedanych pojazdów z układem hybrydowym. To nie tylko modele Prius, ale także Yaris, czy Auris. Co ciekawe, ostatni milion sztuk wyprodukowano w zaledwie dziewięć miesięcy.

Lista hybrydowych modeli Toyoty szybko rośnie. W zeszłym roku pojawił się van Sienna (rynek amerykański), czwartej generacji Prius, a także modele Corolla i Levin w Chinach. Najnowszym hybrydowym "dzieckiem" jest RAV4 po faceliftingu, która także otrzymała napęd hybrydowy.

Japońska marka chwali się, że dzięki ekologicznym modelom zaoszczędzono 25 milionów litrów paliwa i wyemitowano 67 milionów ton mniej CO2 , w porównaniu do tradycyjnie napędzanych samochodów z podobnego segmentu.

Toyota nie spoczywa na laurach i planuje dalszą ekspansję hybrydowych aut. Do końca dekady, japońska marka chce wyprodukować 15 mln hybryd. To bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że w tej chwili w ofercie japońskiego producenta są 33 hybrydowe modele, sprzedawane w 90 krajach świata.

REKLAMA