Toyota sprzedała w Polsce już 25 tys. hybryd

Jak podaje Toyota, Polacy kupili już 25 000 samochodów hybrydowych tej marki. Widać wyraźną tendencję wzrostową.

Toyota C-HR
Toyota C-HR Hybrid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota jest światowym liderem w dziedzinie napędów hybrydowych. Wszystko zaczęło się w 1997 r. od debiutu pierwszej generacji Priusa, który początkowo był bardziej ciekawostką, do tego bardzo kosztowną.

REKLAMA

Teraz ten rodzaj napędu trafia nawet do aut segmentu B, a kosztami zakupu zbliżony jest do analogicznych wersji z silnikiem Diesla.

W komunikacie prasowym polskiego oddziału Toyoty czytamy, że 26 lipca 2017 roku łączna sprzedaż hybryd Toyoty w kraju przekroczyła 25 tys. egzemplarzy.

Ostatnie 5 tys. aut hybrydowych Polacy kupili w ciągu pięciu miesięcy. Co więcej, przez pięć ostatnich lat roczna sprzedaż hybryd Toyoty wzrosła aż 40-krotnie i wyniosła w 2016 roku 8 364 aut.

Obecnie w polskich salonach japońskiej marki dostępnych jest siedem modeli hybrydowych, należących do sześciu rynkowych segmentów - od miejskiego Yarisa, poprzez Aurisa w wersji hatchback i kombi, najpopularniejszego obecnie w gamie Toyoty kompaktowego SUV-a C-HR, aż po dużego SUV-a RAV4. Nie można też zapomnieć o modelach Prius, Prius Plug-In czy siedmiomiejscowym Prius+.

REKLAMA

REKLAMA

Które modele cieszą się obecnie największym wzięciem? W tym roku najchętniej wybieranymi modelami hybrydowymi Toyoty są C-HR Hybrid, Auris Hybrid i RAV4 Hybrid.

Po polskich drogach porusza się najwięcej egzemplarzy Aurisa Hybrid – od jego debiutu w 2010 roku kupiono 11 385 aut. Yaris Hybrid trafił do salonów w 2012 roku, a do dziś nabywców znalazło 5 621 samochodów.

Debiutujący w kwietniu ubiegłego roku RAV4 Hybrid tylko w ciągu 16 miesięcy znalazł aż 3 700 nabywców. Wynik Toyoty C-HR Hybrid, której sprzedaż trwa od końca 2016 roku, zbliża się do 3 000 aut (2 918 egz.).

REKLAMA