[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Toyota testuje autonomiczny model TRI-P4

Na targach CES w Las Vegas koncern Toyota zaprezentuje model TRI-P4, oparty na Lexusie LS 500h.

TRI-P4 - autonomiczny Lexus LS 500h TRI-P4 - autonomiczny Lexus LS 500h

Pojazd o niewiele mówiącej nazwie TRI-P4, który pokazano na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas, to nic innego, jak nowa generacja autonomicznego samochodu japońskiej marki.

Opracowany przez Toyota Research Institute TRI-P4 został zbudowany na bazie Lexusa LS 500h piątej generacji. Samochód posłuży do dalszego doskonalenia systemów autonomicznej jazdy Guardian i Chauffeur.

Co nowego znalazło się w kolejnej odsłonie auta? Pojazd otrzymał dwie dodatkowe kamery monitorujące otoczenie po bokach oraz dwa nowe czujniki obrazu, skierowane do przodu i do tyłu, które opracowano specjalnie do samochodów autonomicznych.

System radarowy został zoptymalizowany pod kątem pola widzenia, szczególnie jeśli chodzi o monitorowanie bliskiego otoczenia samochodu. System LIDAR z ośmioma głowicami skanującymi został udoskonalony w stosunku do poprzedniego modelu, Platform 3.0, a przy tym inżynierowie estetycznie wkomponowali go w design nowego Lexusa.

Zobacz także: 30-dniowe polisy OC pod lupą UFG

REKLAMA

REKLAMA

Do opracowania stylistyki prototypowego samochodu TRI ponownie nawiązało współpracę ze studiem projektowym Toyoty, Calty Design Research.

Model P4 jest znacznie bardziej usprawnionym narzędziem do testów, niż jego poprzednik. Dysponuje większą mocą obliczeniową, a jego systemy mogą operować na większej liczbie algorytmów równocześnie, dlatego szybciej się uczy. Efektywniej opracowuje dane z czujników i szybciej reaguje na otoczenie.

Zobacz także: co zmieni się w przepisach w 2019 roku?

System komputerów i czujników czerpie energię elektryczną wyłącznie z akumulatora hybrydowego samochodu – dodatkowa bateria 12 V służy jedynie jako zapasowe zabezpieczenie.

Prototyp P4 zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowej Toyoty na targach CES 7 stycznia. Niewielka seria P4 zostanie wyprodukowana na bazie seryjnych Lexusów LS 500h w Prototype Development Center, ośrodku badań i rozwoju Toyota Motor North America. Samochody zostaną dostarczone inżynierom Toyota Research Institute wiosną tego roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 510 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij