REKLAMA

Toyota wciąż numerem 1. na świecie

Toyota, Auris HSD
Toyota Auris HSD
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota jest największym globalnym koncernem motoryzacyjnym od 2008 roku, kiedy po raz pierwszy sprzedała najwięcej samochodów na świecie. Rok 2010, z wynikiem 8,42 miliona sprzedanych samochodów, jest trzecim z rzędu, kiedy Toyota wyprzedza pozostałych producentów.
Toyota globalnie uzyskała wynik wyższy aż o 8% w stosunku do 2009 roku. Zdecydowaną większość stanowiła sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, gdzie Toyota uzyskała wynik równy rezultatowi 2009 roku (1,94 mln sztuk). I to pomimo bardzo głośnej afery z blokowaniem się pedału gazu, która skutecznie odstraszyła część potencjalnych klientów.

Drugim rynkiem w 2010 roku dla Toyoty była Japonia, gdzie osiągnięto sprzedaż 1,56 miliona samochodów (wzrost o 14% w stosunku do 2009 r.). Rynek japoński został w ubiegłym roku pobudzony przez rządowe wsparcie na zakup samochodów ekologicznych. Najbardziej innowacyjna technologia napędów hybrydowych opracowana przez Toyotę pozwoliła uzyskać koncernowi po raz kolejny pierwsze miejsce na rodzimym rynku (niemal 50% udziału).

Trzecim rynkiem Toyoty w 2010 roku były Chiny, gdzie osiągnięto sprzedaż 846 tys. samochodów (wzrost o 19% w stosunku do 2009 roku).

W 2011 roku Toyota planuje dalsze powiększanie sprzedaży samochodów i utrzymanie pozycji światowego lidera motoryzacji. Największymi rynkami dla koncernu pozostaną Ameryka Północna i Azja. Największy wzrost sprzedaży planowany jest w Stanach Zjednoczonych i Europie.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA