[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Toyota wprowadza sportową serię GR

Wszystkie modele Toyoty będą dostępne w usportowionych wersjach, sygnowanych symbolem GR - ogłosił japoński producent.

Toyoty serii GR Toyoty serii GR

Toyota ogłosiła właśnie wprowadzenie serii usportowionych samochodów, sygnowanych logo GR. Dostępne będą trzy poziomy - GR Sport, GR oraz GRMN. Poznaliśmy właśnie nieco więcej szczegółów oferty.

Początkowo usportowione Toyoty sprzedawane będą na rodzimym rynku japońskim, a z czasem oferta zostanie przeniesiona m.in. do Europy. Pierwszym zwiastunem nowej polityki modelowej jest Yaris GRMN.

REKLAMA

REKLAMA

Toyoty serii GR Toyoty serii GR

W całej sprawie chodzi zasadniczo o to, że większość modeli w ofercie Toyoty - od Yarisa, poprzez Priusa, aż po minivany - będzie mogła zostać podrasowana. W zależności od modelu oraz zasobności portfela, dostępne będą - jak wspomnieliśmy wyżej - trzy poziomy "usportowienia".

Na samym szczycie oferty będą modele oznaczone jako GRMN. Te samochody poddane zostaną największym modyfikacjom, włączając w to silnik, napęd, zawieszenie, wydech i wiele innych podzespołów.

REKLAMA

Toyoty serii GR Toyoty serii GR

Obecnie jest jeden przedstawiciel tej serii - jest nim Yaris GRMN. Do jego napędu służy 1,8-litrowy doładowany kompresorem silnik benzynowy o mocy 212 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 250 Nm przy 5000 obr./min. Przy masie własnej obniżonej do zaledwie 1135 kg, Toyota Yaris GRMN legitymuje się najwyższym wskaźnikiem mocy do masy w swojej klasie, osiągając wartość 5,35 kg na 1 KM.

REKLAMA

REKLAMA

Toyoty serii GR Toyoty serii GR

Napęd jest przekazywany na przednie koła za pośrednictwem 6-stopniowej ręcznej skrzyni biegów. Dynamiczna jednostka napędowa zapewnia przyspieszenie od zera do 100 km/h w 6,3 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 230 km/h.

Dla odbiorców na rynku europejskim przeznaczono zaledwie 400 egzemplarzy Toyoty Yaris GRMN. Liczba to obejmuje zarówno wersje z kierownicą po lewej, jak i po prawej stronie. Cenę nowego modelu ustalono na 139 900 zł.

REKLAMA

Toyoty serii GR Toyoty serii GR

Kolejny, nieco niżej pozycjonowany poziom, to GR, zastępujący obecną serię G. W tym przypadku silnik pozostanie niezmieniony, natomiast podrasowane będą m.in. hamulce, zawieszenie, wydech, mechanizmy różnicowe czy aerodynamika, a także wnętrze, z kubełkowymi fotelami.

REKLAMA

REKLAMA

Toyoty serii GR Toyoty serii GR

Tutaj ciekawą propozycją będzie Toyota 86 GR, z pełnym pakietem aerodynamicznym, amortyzatorami Sachs, felgami Rays, sześciotłoczkowymi zaciskami hamulców z przodu i czterotłoczkowymi z tyłu, nowym wydechem, mechanizmem różnicowym Torsen, mniejszą kierownicą i fotelami kubełkowymi Recaro.

REKLAMA

Toyoty serii GR Toyoty serii GR

Na końcu znajdzie się seria GR Sport, która będzie ograniczać się do niewielkich zmian wyglądu, poprzez dodanie spoilerów, progów, itp. Co ważne, elementy stylistyczne serii GR Sport będzie można dokupić osobno, do już wyprodukowanych modeli.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij