Toyota wyprodukuje części do Land Cruisera 40

Toyota, w ramach GR Heritage Parts Project, wyprodukuje części do wytwarzanego w latach 1960-1984 modelu Land Cruiser serii 40. Wcześniej podobne akcje objęły m.in. model Supra.

Toyota Land Cruiser 40 Series fot. materiały prasowe
Toyota Land Cruiser 40 Series
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 176 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

GR Heritage Parts Project jest akcją, w ramach której znów wytwarzane są niedostępne obecnie części zamienne do klasycznych, kultowych samochodów Toyoty, jak choćby Supra, czy teraz Land Cruiser serii 40. To świetna wiadomość dla tych, którzy nadal chcą cieszyć się jazdą samochodami starszych generacji.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Land Cruiser to model, który od lat słynie z bezawaryjności, a nawet modele, których produkcja została zaniechana przed kilkoma dekadami, cały czas mają rzesze wiernych fanów na całym świecie, gdzie pełnią wierną służbę lub po prostu są częścią stylu życia. Jednak niedobory niektórych części zamiennych w ostatnich latach sprawiły, że właściciele Land Cruiserów obawiali się, czy nadal będą mogli poruszać się swoimi autami.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

To dlatego Toyota Gazoo Racing podjęła decyzję o wznowieniu produkcji tych podzespołów, na które jest największe zapotrzebowanie. Firma zebrała opinie wśród dealerów Land Cruisera oraz fanklubów tego modelu na całym świecie, dzięki czemu już wkrótce do produkcji i sprzedaży trafią części zamienne układu jezdnego, kierowniczego i hamulcowego do Land Cruisera serii 40. Podzespoły te będą dostarczane w ramach projektu Heritage Parts i obejmą m.in. silnik, układ przeniesienia napędu czy wydech. Po zakończeniu fazy przygotowawczej ogłoszona zostanie dostępność poszczególnych części zamiennych. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na początek 2022 roku.

Toyota Gazoo Racing za pośrednictwem specjalnej strony internetowej cały czas zbiera także opinie klientów na temat podzespołów, których produkcja powinna zostać wznowiona. Informacje zostaną wykorzystane przy planowaniu produkcji kolejnych części zamiennych.

Toyota Gazoo Racing we wcześniejszych odsłonach projektu wprowadziła na rynek części zamienne do klasycznych aut sportowych, czyli do Supry A70 i Supry A80, a także do legendarnego modelu 2000GT. Land Cruiser serii 40 jest pierwszym autem terenowym włączonym do tego projektu. Firma zapowiada, że planuje produkcję części zamiennych także do innych generacji tego modelu.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA