REKLAMA

Toyota wznawia produkcję części do kultowej 2000GT

Toyota rozpoczyna sprzedaż części zamiennych do klasycznego coupe 2000GT. Projekt, w ramach programu GR Heritage Parts Project, objął już wcześniej Toyotę Suprę A70 i A80.

Toyota 2000GT z 1967 roku Materiały prasowe
Toyota 2000GT z 1967 roku
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Ta wiadomość to świetna informacja dla tych, którzy borykają się z brakiem części do modelu 2000GT. Nie jest ich co prawda zbyt wielu, ale ci którzy mają w swojej kolekcji tę sportową Toyotę sprzed lat, docenią gest ze strony japońskiego producenta.

REKLAMA

Toyota Gazoo Racing już wcześniej uruchomiła produkcję części do innego klasycznego modelu – Toyoty Supry generacji A70 i A80. To kolejny etap programu GR Heritage Parts Project. Części do klasycznego coupe będą dostępne zarówno w Japonii, jak i na innych rynkach.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Toyota 2000GT – supersamochód sprzed pół wieku

Toyota 2000GT to sportowy samochód opracowany we współpracy z Yamahą, który zadebiutował na rynku w 1967 roku. Choć do 1970 roku powstało tylko 337 egzemplarzy, sportowe coupe zdobyło światową sławę jako samochód Jamesa Bonda w filmie „Żyje się tylko dwa razy”.

Toyota zastosowała w nim wiele najnowocześniejszych japońskich technologii, w tym 2-litrowy, 6-cylindrowy, rzędowy silnik DOHC, dwuwahaczowe zawieszenie wszystkich kół, hamulce tarczowe przy czterech kołach, radialne opony, koła ze stopu magnezu i otwierane reflektory. Samochód rozpędzał się do prędkości 220 km/h, dorównując swoim europejskim konkurentom.

Jeszcze przed debiutem rynkowym Toyota 2000GT wzięła udział w wyczynowych testach prędkości i pomimo nadciągającego cyklonu i niebezpiecznych warunków atmosferycznych pobiła trzy rekordy świata (na 10 000 mil, 15 000 km i 72 godzin) oraz 13 międzynarodowych rekordów. W wielu wyścigach zajęła pierwsze miejsce lub zdobyła wysokie pozycje w klasyfikacji.

REKLAMA

REKLAMA

Części zamienne do Toyoty 2000GT Materiały prasowe
Części zamienne do Toyoty 2000GT

Toyota GR Heritage Parts

Seria GR Heritage Parts do Toyoty 2000GT zawiera części związane z pięciostopniową manualną skrzynią biegów oraz mechanizmem różnicowym. Do skrzyni biegów można dokupić koła zębate, piastę i pierścień synchronizatora, zestaw uszczelek i simeringów, zestaw łożysk, zestaw pierścieni zabezpieczających, podkładki dystansujące i widełki zmiany biegów, zaś do mechanizmu różnicowego zestaw kół zębatych przekładni głównej wraz ze śrubami zestawu zębatek.

Aby projekt części zamiennych do modelu 2000GT mógł zakończyć się powodzeniem, Toyota zaangażowała w jego realizację zarówno własne fabryki i ośrodki rozwojowe, jak i renomowanych partnerów. Na stronie Toyota Gazoo Racing są publikowane odpowiednie informacje i możliwe jest składanie zamówień. Części GR Heritage Parts można zamówić także w salonach Toyoty w taki sam sposób, jak standardowe części do współczesnych modeli.

Pierwszy zestaw części z serii Heritage Parts Project dotyczył klasycznej Toyoty Supry A70 i A80, czyli 3. i 4. generacji modelu, produkowanych odpowiednio w latach 1986-1993 oraz 1992-2002. Sprzedaż pierwszych trzech elementów (wskaźnika poziomu paliwa do A70 oraz klamek do A70 i A80) ruszyła 1 lipca 2020.

 

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA