REKLAMA

Toyota wznowi produkcję części do kultowej Supry

Prezentacja nowej Toyoty Supry przynosi kolejne korzyści fanom tego modelu. Producent zapowiedział wsparcie posiadaczy wcześniejszych generacji.

Toyota Supra A70 Materiały prasowe
Toyota Supra A70
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Lepszej wiadomości fani japońskiego modelu sportowego, który zdążył obrosnąć legendą, nie mogli sobie wymarzyć. Toyota zapowiedziała bowiem, że wznowi produkcję części do 3. i 4. generacji Toyoty Supry.

REKLAMA

Start programu GR Heritage Parts Project, bo tak nazywać się będzie to przedsięwzięcie, osobiście ogłosił prezydent Gazoo Racing Company, Shigeki Tomoyama.

GR Heritage Parts Project

Shigeki Tomoyama przedstawił program GR Heritage Parts Project w czasie japońskiej premiery Toyoty GR Supry, stojąc na tle kilku egzemplarzy aktualnej oraz przednich generacji modelu.

Słowa szefa Gazoo Racing spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności, zgromadzonej w centrum Mega Web Toyoty i składającej się głównie z właścicieli modeli Supra sprzed lat.

Wiadomo, że części będą przeznaczone do aut oznaczonych symbolami A70 i A80, czyli chodzi tu o trzecią i czwartą generację modelu, produkowaną odpowiednio w latach 1986-1993 oraz 1992-2002.

Tomoyama nie zdradził jednak pozostałych szczegółów. "Nie możemy w tej chwili powiedzieć o konkretnych częściach, ale zrobimy wszystko, by zaspokoić potrzeby właścicieli" – zapewnił.

Zobacz także: najlepsze silniki roku 2019

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Supra A80 Materiały prasowe
Toyota Supra A80

Plany Toyoty na następne... 100 lat

Prezydent Gazoo Racing Company w obrazowy sposób odniósł się również do gwałtownych zmian, jakim aktualnie ulega motoryzacja.

- Dawniej konie były używane do transportu, po czym dzięki postępowi technologii zostały zastąpione przez samochody. Jednak mimo tej cywilizacyjnej zmiany wciąż organizowane są wyścigi konne, a na całym świecie nadal są ludzie, którzy kochają konie, hodują je i na nich jeżdżą - powiedział Shigeki Tomoyama, uspokajając fanów aut sportowych.

- Ludzkie pragnienie, by poruszać się swobodnie, szybko i pięknie jest uniwersalne. Dlatego jestem przekonany, że pomimo nadchodzących epokowych zmian w motoryzacji, związanych m.in. z autonomicznym prowadzeniem czy współdzieleniem pojazdów, sportowe samochody nie znikną. Musimy przekazać to DNA następnemu pokoleniu. Wyzwaniem dla Toyota Gazoo Racing jest tworzenie budzących fascynację samochodów przez następne 100 lat - dodał Tomoyama.

Toyota Supra szefa Gazoo Racing

Jednym z aut, które znajdowały się za plecami Shigeki Tomoyamy w czasie ogłaszania programu GR Heritage Parts Project, była biała Toyota Supra z 1997 roku. Imponujący samochód z pakietem aerodynamicznym TRD i silnikiem o mocy około 600 KM należy do szefa Gazoo Racing.

Zapytany o nową odsłonę modelu, Tomoyama odpowiedział, że nie zamierza pozbywać się swojego youngtimera. Przyznał jednocześnie, że GR Supra to świetne auto, co mają potwierdzać jego parametry.

Wśród nich jest opracowany przez inżynierów BMW i Toyoty 340-konny silnik R6, który wytwarza 500 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,3 s, a rozkład masy ma proporcje 50:50. Dodając do tego elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu czy sztywność nadwozia większą niż w Lexusie LFA, dostajemy przepis na iście sportowe auto.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA