REKLAMA

Toyota zaprezentowała Yarisa WRC 2018

Zespół TOYOTA GAZOO Racing rozpoczął sezon WRC 2018 podczas Autosport International Show w Birmingham w Wielkiej Brytanii, gdzie została zaprezentowana najnowsza wersja Toyoty Yaris WRC.

Toyota Yaris WRC 2018
Toyota Yaris WRC 2018

Toyota zainaugurowała swój drugi po 17-letniej przerwie sezon WRC podczas Autosport International Show, prestiżowego święta sportów motorowych w Birmingham.

Japońska marka zaprezentowała podczas tej imprezy najnowszą wersję Yarisa WRC, w którym wprowadzono wiele udoskonaleń, wynikających z doświadczeń zdobytych przez Toyotę w 2017 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Yaris WRC 2018
Toyota Yaris WRC 2018

Zespół inżynierów TOYOTA GAZOO Racing opracował nowy pakiet aerodynamiczny, obejmujący m.in. nowy przedni zderzak i błotniki, który zwiększył docisk samochodu. Przeprojektowany został także system chłodzenia, który teraz jest lepiej dostosowany do warunków panujących w gorącym klimacie.

Nowe rozwiązania były testowane w ostatnich miesiącach 2017 roku, w ramach przygotowań do otwierającego sezon Rajdu Monte Carlo. Legendarny, najstarszy rajd na świecie zostanie rozegrany na krętych górskich drogach w zimowych warunkach, dając okazję do wypróbowania nowych rozwiązań aerodynamicznych.

REKLAMA

Toyota Yaris WRC 2018
Toyota Yaris WRC 2018

Pierwszy rok startów Yarisa WRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata w tym stuleciu przyniósł Toyocie pierwsze po przerwie sukcesy. Kierowcy Toyoty wygrali Rajd Szwecji i Rajd Finlandii, zaś Jari-Matti Latvala zajął drugie miejsce w Rajdzie Monte Carlo.

W klasyfikacji generalnej producentów Toyota zdobyła 3. pozycję, zaś w klasyfikacji kierowców Latvala znalazł się na 4. miejscu.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Yaris WRC 2018
Toyota Yaris WRC 2018

W sezonie 2018 w rywalizacji wezmą udział trzy samochody Toyoty prowadzone przez załogi Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, Ott Tanak/Martin Jarveoja oraz Esapekka Lappi/Janne Ferm.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA