Toyota znów oferuje oryginalne części zamienne dla klasycznej Supry

Toyota Gazoo Racing wprowadza do sprzedaży części zamienne do klasycznej Toyoty Supry trzeciej i czwartej generacji. To kolejna odsłona GR Heritage Parts Project.

Toyota Supra A80 fot. materiały prasowe
Toyota Supra A80
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota GR Heritage Parts Project to program realizowany od 2019 roku. Toyota uruchomiła go, żeby wesprzeć kolekcjonerów i pasjonatów klasycznych modeli – samochodów, z którymi wiążą się emocje i wspomnienia. Specjaliści marki odtwarzają kolejne oryginalne części sprzed lat, aby Toyota mogła je produkować i wprowadzać na rynek. Do tej pory z oferty marki mogli skorzystać przede wszystkim właściciele coupe 2000GT. Teraz będą dostępne elementy do dwóch generacji Toyoty Supry z lat 80. i 90.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Właściciele Supry o oznaczeniu A70 od lipca mogą zamawiać do swojego auta pompę sprzęgła i siłownik sprzęgła, przewody hamulcowe, przewód nagrzewnicy oraz pokrętło panelu klimatyzacji. Od sierpnia dostępny będzie przedni emblemat wykonany ze szkliwa, a w kolejnych miesiącach lista dostępnych części zamiennych zostanie uzupełniona o ochronne listwy boczne, tylny emblemat modelu, wykończenie przednich drzwi oraz tuleje wahacza przedniego zawieszenia.

Do kolejnej generacji Supry, czyli modelu o oznaczeniu A80, od lipca będzie można zamawiać wyprodukowany w ramach GR Heritage Parts czujnik tlenu, a w kolejnych miesiącach pojawi się przedni zderzak.

Toyota Supra A70fot. materiały prasowe
Toyota Supra A70

Nowe części pojawiają się stopniowo u dealerów Toyoty od początku lipca 2021 roku. Będą dystrybuowane na tych samych zasadach jak oryginalne komponenty do współczesnych samochodów. Ich produkcja będzie jednak ograniczona w czasie, dlatego po jej zakończeniu części będą dostępne do wyczerpania zapasów. Szczegóły takie jak numery seryjne i okresy produkcji konkretnych elementów będą publikowane na bieżąco na stronie Toyota Gazoo Racing od początku lipca.

Program GR Heritage Parts Project istnieje od maja 2019 roku. Shigeki Tomoyama, prezydent Gazoo Racing Company, ogłosił go podczas japońskiej premiery GR Supry (A90). Już dwa miesiące później Toyota rozpoczęła sprzedaż wskaźnika poziomu paliwa do Supry A70 oraz klamek do A70 i A80. Rok później, w lipcu 2020 roku uruchomiono produkcję części zamiennych do Toyoty 2000GT, pierwszego supersamochodu w historii marki. Tym razem kolekcjonerzy klasycznego coupe mieli do dyspozycji spory zestaw różnych elementów do pięciostopniowej manualnej skrzyni biegów oraz mechanizmu różnicowego. Teraz rusza trzecia edycja tego programu.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA