REKLAMA

Tragi Motoryzacyjne Genewa 2015: Lifting VW Sharana

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, Volkswagen przedstawi Sharana po faceliftingu. Do dużego vana przybyły nowe silniki i systemy multimedialne.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 135 090 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przy okazji faceliftingu Sharana pod maskę trafią zmodernizowane silniki. Dwa nowe silniki TSI uzyskują moc 150 KM oraz 220 KM. Zwolennicy "tedeików" mogą wybierać pomiędzy trzema silnikami: 1.6 TDI 115 KM lub 2.0 TDI w dwóch wariantach mocy - 150 KM (wzrost o 10 KM) lub 184 KM (wzrost o 7 KM). Wszystkie silniki oszczędzają do 15% paliwa i spełniają normę Euro 6.

Za wyjątkiem najmniejszego diesla wszystkie jednostki mogą współpracować z 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG, wyposażoną w funkcję tzw. żeglowania (po zdjęciu nogi z gazu silnik odłącza się).

REKLAMA

Na pokładzie odświeżonego VW Sharana znalazło się też wiele systemów wspomagających kierowcę. Serią będzie system automatycznego hamowania po kolizji, natomiast na liście opcjonalnego wyposażenia znalazły się: system Front Assist monitorujący otoczenie pojazdu i ostrzegający kierowcę, gdy jego pojazd za bardzo zbliży się do auta jadącego z przodu, asystent hamowania w mieście City Emergency Braking, aktywny tempomat ACC, Park Assist (ułatwia wjazd i wyjazd z miejsca parkingowego), system Blind Spot (ostrzega o obiektach w martwym polu) oraz Rear Traffic Alert, system, który podczas manewrów na wstecznym biegu, informuje o samochodach nadjeżdżających z boku.

Nie zabrakło też multimedialnych zabawek. Całkowicie przerobiono system audio-nawigacyjny i Sharan otrzymał od większego brata Passata modułowy zestaw multimedialny (MIB). Dzięki aplikacji MirrorLink, można "sparować" swojego smartfona z 6,5-calowym wyświetlaczem.

Wraz z premierą VW Sharana po faceliftingu, debiutują dwie specjalne wersje: Sharan Beach i Sharan Ocean. Poza nietypowymi lakierami „Hudson Bay Blue” (Ocean) oraz „Crimson Red” (Beach), w specjalnych wersjach obecne będzie bogate seryjne wyposażenie oraz 12 elektrycznie sterowanych foteli z funkcją masażu.

Przedsprzedaż w Europie rusza już w kwietniu, ale my na odświeżonego Sharan musimy poczekać do sierpnia.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA