REKLAMA

Tragiczny bilans długiego czerwcowego weekendu

Czterodniowy okres urlopowy, związany ze świętem Bożego Ciała, okazał się tragiczny w skutkach jeśli chodzi o podróżujących po polskich drogach. Zginęło 25 osób.

kontrola drogowa

Jak podsumowuje w komunikacie prasowym Komenda Główna Policji, w miniony długi weekend, który trwał cztery dni, doszło do 419 wypadków.

W odnotowanych przez policję zdarzeniach drogowych rannych zostało 508 osób. W wyniku wypadków życie straciło natomiast 25 osób.

REKLAMA

REKLAMA

Na nic zdają się też apele o rozsądek i wyobraźnię na drogach oraz o niewsiadanie do samochodu po wypiciu alkoholu. Policjanci zatrzymali w ciągu czterech dni 1078 nietrzeźwych kierowców, a przecież trzeba sobie uświadomić, jak niewielki odsetek tych osób wpada w ręce policji w czasie rutynowych kontroli.

Z danych policji wynika, że tylko w ciągu ostatniej doby długiego weekendu doszło do 97 wypadków, w których siedem osób straciło życie, a rannych zostało 127 osób. Kierowców prowadzących samochód pod wpływem alkoholu zatrzymano aż 323.

REKLAMA

- Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem - apeluje policja do kierowców w komunikacie prasowym.

Przy okazji KGP przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa. "Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze."

Ważne jest, by wypocząć przed podróżą i mieć pewność, że jest się trzeźwym. Istotne są przerwy w trakcie jazdy - średnio co dwie godziny.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA