[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Tragiczny bilans majówki na polskich drogach

Komenda Główna Policji podsumowała majówkowy długi weekend. Mimo dobrej pogody i warunków jazdy, w 850 wypadkach zginęły aż 72 osoby.

Kontrola drogowa

Majowy długi weekend dla większości Polaków jest czasem wyjazdów na rodzinne spotkania czy kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy policji jest to zawsze czas wytężonej służby, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym.

W dniach 27 kwietnia do 6 maja policja prowadziła ogólnopolskie działania pod hasłem "Bezpieczny majowy weekend 2018", które polegały na wyłapywaniu kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego, ale też dbanie o płynność ruchu.

W dniach długiego majowego weekendu policja odnotowała na polskich drogach 850 wypadków. Zginęły w nich 72 osoby, a rannych zostało aż 1081 osób. Odnotowano też wiele przypadków kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i po użyciu narkotyków. Policjanci mimo licznych apeli ujawnili, aż 3 582 kierujących będących pod działaniem alkoholu.

REKLAMA

REKLAMA

Choć tegoroczna aura sprzyjała kierowcom, to niestety nie wszyscy wzieli pod uwagę apele o bezpieczną, rozważną jazdę. To pewnego rodzaju paradoks, bo trudne warunki jazdy zmuszają kierowców do zmniejszenia prędkości i wytężenia uwagi, a w pełnym słońcu i świetnej widoczności górę bierze niestety "ułańska fantazja".

Jak podają policyjne statystyki, najtragiczniejsze w skutkach były niedziele - 29 kwietnia oraz 6 maja - gdzie w wypadkach zginęło, odpowiednio, 13 i 11 osób.

REKLAMA

Policja podkreśla, że wciąż nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Dlatego też dzisiaj, kiedy to spodziewany jest wzmożony ruch, związany z powrotami z weekendu, prowadzona jest akcja "Prędkość", podczas której policjanci prowadzą pomiary prędkości zarówno urządzeniami stacjonarnymi, jak i za pomocą radiowozów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij