Trochę „M” dla nowego BMW serii 7

W cenniku BMW nie figuruje seria 7 w wersji „M”. Żeby uatrakcyjnić konkurenta S-klasy, od teraz bawarski producent do swojej limuzyny oferuje kilka akcesoriów „M Performance”. 

fot. bmwblog.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 420 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Pomimo że BMW serii 7 odbyło już swoją premierę w sieci, to publiczny debiut auta zaplanowano na wrześniowe targi motoryzacyjne we Frankfurcie. Ociekające niespotykaną dotąd w produkcyjnych samochodach technologią BMW będzie od tego momentu godną konkurencją dla aktualnego Mercedesa klasy S. Jednak w odróżnieniu od limuzyny z gwiazdą na masce, seria 7 nigdy jeszcze nie była oferowana w wersji przygotowanej przez bawarski odpowiednik AMG, czyli M GmbH. Chyba po to, żeby zaspokoić nieco swoich entuzjastów domagających się modelu M7, BMW wprowadza do oferty serii 7 kilka akcesoriów M Performance, które dodadzą autu agresywnego wyglądu.

REKLAMA
fot. bmwblog.com
fot. bmwblog.com
   

Każde auto, które chce, by nazywać je sportowym musi mieć spojler. Taki też otrzyma seria 7. Raczej nie będzie to wielkie skrzydło, ale raczej delikatna lotka dobrze wpasowana w klapę bagażnika nie rujnująca linii statecznej limuzyny. Kolejnym sportowym „smaczkiem” są progi z logo M Performance. W innych modelach faktycznie dodają pikanterii, ale tutaj znajdują się one tuż pod ozdobną, błyszczącą listwą, biegnącą niemal przez całą długość boku. Naszym zdaniem, wystarczyłby jeden z tych elementów.

W skład akcesoriów pakietu M Performance wchodzą także czarne „nerki”, które zgodnie z założeniem wyglądają zdecydowanie bardziej rasowo niż elegancko. Jedną z najbardziej widocznych opcji są 21-calowe felgi wykończone w dwóch kolorach. Nie dość, że świetnie się prezentują, to jeszcze są około 2 kg lżejsze niż standardowe felgi. Z akcesoriów M Performance, mających uatrakcyjnić karoserię serii 7 zostały już tylko karbonowe nakładki na lusterka. 

Zobacz także:
REKLAMA