Tryumf Subaru i Citroena

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przewaga punktowa, jaką wypracowali kierowcy podczas poprzednich rund krajowego czempionatu, pozwoliła obu teamom już podczas Rajdu Koszyc cieszyć się z triumfu w całym cyklu. W słowackiej imprezie załoga Subaru Poland Rally Team zajęła trzecią pozycję, a jednocześnie Kajetan z Jarkiem byli najszybszymi Polakami w Koszycach. Załoga Citroena wjechała na metę rajdu na drugim miejscu w swojej klasie, co pozwoliło na zdobycie tytułu Mistrzów Polski w grupie R i zwycięstwo w tegorocznych rozgrykach Citroën Racing Trophy Polska. Gratulujemy!

REKLAMA

W rajdzie zwyciężyli Bryan Bouffier i Xavier Panseri, pokonując o 34 sekundy zwycięzcę poprzednich dwóch edycji rajdu - Jozefa Beresa juniora. Trzecia była załoga Subaru Poland Rally Team, a za nią Michał Sołowow i Maciek Baran.

Do udanych rajdu zaliczyć nie może zespół Skody - jadący Fabią S2000 Kuzaj z Gerberem, zostali sklasyfikowani na 30. pozycji. Tak odległa lokata spowodowana była niefortunnym obrotem sprawy na ostatnim odcinku rajdu - w pewnym miejscu auto wypadło z trasy i czas stracony na wyprowadzenie go z powrotem na trasę pogrzebał szansę na dobrą lokatę.

REKLAMA