Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Tryumf Subaru i Citroena

Przewaga punktowa, jaką wypracowali kierowcy podczas poprzednich rund krajowego czempionatu, pozwoliła obu teamom już podczas Rajdu Koszyc cieszyć się z triumfu w całym cyklu. W słowackiej imprezie załoga Subaru Poland Rally Team zajęła trzecią pozycję, a jednocześnie Kajetan z Jarkiem byli najszybszymi Polakami w Koszycach. Załoga Citroena wjechała na metę rajdu na drugim miejscu w swojej klasie, co pozwoliło na zdobycie tytułu Mistrzów Polski w grupie R i zwycięstwo w tegorocznych rozgrykach Citroën Racing Trophy Polska. Gratulujemy!

W rajdzie zwyciężyli Bryan Bouffier i Xavier Panseri, pokonując o 34 sekundy zwycięzcę poprzednich dwóch edycji rajdu - Jozefa Beresa juniora. Trzecia była załoga Subaru Poland Rally Team, a za nią Michał Sołowow i Maciek Baran.

Do udanych rajdu zaliczyć nie może zespół Skody - jadący Fabią S2000 Kuzaj z Gerberem, zostali sklasyfikowani na 30. pozycji. Tak odległa lokata spowodowana była niefortunnym obrotem sprawy na ostatnim odcinku rajdu - w pewnym miejscu auto wypadło z trasy i czas stracony na wyprowadzenie go z powrotem na trasę pogrzebał szansę na dobrą lokatę.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 750 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Kuzi niewątpliwie jest nadal świetnym kierowcą, jednakże ma jakiś problem od momentu przesiadki do S2000. Pasuje tu ostatnio modne określenie, że nie jest kompatybilny z samochodem. Natomiast Kajto świetnie współgra z Subaru, autem teoretycznie wolniejszym od S2000. Swoją drogą Subaru okazało się świetną rajdówką. Niewątpliwie zasługa tego to bardzo dobre przygotowanie tego auta, tam zdaje się swoje palce maczał Makinen, a przecież on ma dostęp do zawieszeń Bose. Faktem jest też, że materiał wyjściowy do stworzenia tej rajdówki, jakim jest Impreza STI to nadal super auto. A tak na marginesie, to obserwuję Kajto i jego zespół od początku sezonu i muszę stwierdzić, że im się należy ten tytuł, bo podejście do tego co robią mają profesjonalne, ale jednocześnie i mają dużo luzu i dystansu do samych siebie. A sam Kajto nigdy nie minie swoich kibiców bez słowa, zawsze porozmawia, również z tymi nastoletnimi.
  ~marko, 2010-09-26 20:17:18
 • avatar
  zgłoś
  Kuzaj to nawet Citroenem C4 WRC nie dojechałby do mety
  ~Gość, 2010-09-21 21:52:08
 • avatar
  zgłoś
  Ja myślę, że Kuzaj nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jest znakomitym kierowcą i według mnie w przyszłych sezonach powalczy o ten pierwszy stopień podium.
  ~Samuraj002, 2010-09-20 12:53:52
 • avatar
  zgłoś
  Kajtek nie miał wyjścia Śledząc przebieg jego kariery i wyniki jakie uzyskiwał już w Pucharze PZM, oczywistym było, że rośnie nam przyszły mistrz. Mam nadzieję, że nie tylko w krajowym rajdowaniu Kajtek będzie mistrzem. Ma 31 lat więc oby wielkie sukcesy były jeszcze przed nim. Bębenkowie w zasadzie też nie mieli wyjścia, choć w moim odczuciu przesiadka do małej Cytrynki jest dla tak dojrzałego kierowcy krokiem do tyłu. Ale cóż, realia są jakie są i może ganianie leciwym Lancerem nie bawiło już chłopaków, a na lepszą furę nie było szansy. Zakładam, że jakby Bębny wsiedli do jakiegoś S2000 to namieszaliby w czołówce dobrze.A Leszek... Przypomina mi się co o nim powiedział kiedyś pewnien driver z Europy, od którego Leszek pożyczał fury na rajdy i na testach jeździli razem: "Gdy ten facet zbliża się do zakrętu, to zastanawiam się czy on jest geniuszem, czy kompletnie nie ma o tym pojęcia"
  eri, 2010-09-20 09:38:16
 • avatar
  zgłoś
  Ciekawe co na to powie Kuzaj.
  ~Gość, 2010-09-20 01:22:05
 • avatar
  zgłoś
  Nowości nie ma. Ci panowie od dawna są najlepsi w polskich rajdach.
  ~Samuraj002, 2010-09-19 21:52:44
 • avatar
  zgłoś
  Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran zostali Mistrzami Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2010, a bracia Bębenkowie zapewnili sobie tytuł Mistrzów Polski w grupie R.
  auto motor i sport, 2010-09-19 21:40:19
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij