REKLAMA

Trzęsienie ziemi w Japonii – producenci zamykają fabryki

Wstrząsy o sile 8,9 stopni w skali Richtera i wywołana przez nie fala Tsunami spustoszyła wybrzeże Japonii. Fala tsunami osiągnęła prawie 10 metrów wysokości i wdarła się prawie pięć kilometrów w głąb lądu. Najnowsze doniesienia mówią o prawie 300 ofiarach śmiertelnych i wielu zaginionych.

W związku z tym wydarzeniem Fuji Heavy Industries - koncern do którego należy marka Subaru - zamknął osiem swoich fabryk. Nissan wstrzymał produkcję w czterech i poinformował o niegroźnych obrażeniach dwóch pracowników. Przeprowadzono ewakuację pracowników z zagrożonych fabryk na wybrzeżu. Toyota zatrzymała taśmy produkcyjne w fabrykach w rejonie Tohoku i ewakuowała pracowników. Smutne wiadomości dotarły z Hondy - w centrum badań i rozwoju w Tochigi w wyniku wstrząsów zawaliła się ściana budynku, w wyniku czego śmierć poniósł 43-letni pracownik firmy. Poinformowano również o 30 rannych.

Po opanowaniu sytuacji i oszacowaniu strat podjęte zostaną decyzje co do wznowienia produkcji w poszczególnych fabrykach.

 źródło: insideline.com

REKLAMA

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA