[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Trzy i pół godziny - tyle będzie zajmować naładowanie nowego Smarta ElectricDrive

Dwa najnowsze modele Smarta w wersji Electric Drive maja akumulatory, które można naładować do pełna już w zaledwie 3,5 godziny.

Smart ED

Na Paris Moto Show zostaną zaprezentowane nowe modele Smarta w odmianie elektrycznej. Na stoisku producenta małych miejskich samochodów pojawią się modele ForTwo i ForFour w wersjach z silnikami trójfazowymi napędzanymi energią elektryczną. Oba modele posiadają ten sam motor który rozwija moc 81 KM i osiąga moment obrotowy wynoszący 160 Nm. Dzięki zastosowaniu takiego silnika można było zrezygnować ze skrzyni biegów. Energia elektryczna pochodzi z akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 17,6 kWh.

Przyspieszenie do "setki" ma zająć 11,4 s. modelowi ForTwo (11,7 s. wersji bez dachu), ForFour natomiast będzie w stanie rozpędzić się do tej prędkości w 12,3 sekundy. Odległość jaką będą w stanie pokonać auta na jednym ładowaniu to około 160 kilometrów. Czas ładowania zajmować ma 3,5 godziny, a w USA i w Wielkiej Brytanii tylko 2,5 godziny. Taki czas ładowania będzie możliwy dzięki ładowarce o wysokiej mocy, która znajdzie się w standardowym wyposażeniu samochodu. W opcji ma pojawić się specjalna przystawka, dzięki której czas ładowania skróci się do 45 minut.

Ceny nowych Smartów mają zaczynać się od 21 940 Euro za model ForTwo (kabriolet kosztować ma od 25 000 euro), natomiast model ForFour 22 600 euro, a pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów już na początku przyszłego roku.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij