Trzy i pół godziny - tyle będzie zajmować naładowanie nowego Smarta ElectricDrive

Dwa najnowsze modele Smarta w wersji Electric Drive maja akumulatory, które można naładować do pełna już w zaledwie 3,5 godziny.

Smart ED
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Na Paris Moto Show zostaną zaprezentowane nowe modele Smarta w odmianie elektrycznej. Na stoisku producenta małych miejskich samochodów pojawią się modele ForTwo i ForFour w wersjach z silnikami trójfazowymi napędzanymi energią elektryczną. Oba modele posiadają ten sam motor który rozwija moc 81 KM i osiąga moment obrotowy wynoszący 160 Nm. Dzięki zastosowaniu takiego silnika można było zrezygnować ze skrzyni biegów. Energia elektryczna pochodzi z akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 17,6 kWh.

Przyspieszenie do "setki" ma zająć 11,4 s. modelowi ForTwo (11,7 s. wersji bez dachu), ForFour natomiast będzie w stanie rozpędzić się do tej prędkości w 12,3 sekundy. Odległość jaką będą w stanie pokonać auta na jednym ładowaniu to około 160 kilometrów. Czas ładowania zajmować ma 3,5 godziny, a w USA i w Wielkiej Brytanii tylko 2,5 godziny. Taki czas ładowania będzie możliwy dzięki ładowarce o wysokiej mocy, która znajdzie się w standardowym wyposażeniu samochodu. W opcji ma pojawić się specjalna przystawka, dzięki której czas ładowania skróci się do 45 minut.

Ceny nowych Smartów mają zaczynać się od 21 940 Euro za model ForTwo (kabriolet kosztować ma od 25 000 euro), natomiast model ForFour 22 600 euro, a pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów już na początku przyszłego roku.

Zobacz także:
REKLAMA