Trzy nowe Chryslery!

Chrysler 200C EV
Chrysler 200C EV
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Trzy nowe modele pod skrzydłami Chryslera to Jeep Patriot EV, Dodge Circuit EV oraz, najciekawszy, Chrysler 200C EV Concept. Każde z tych aut posiada ogromne akumulatory i silnik elektryczny.

Dodge Circuit EV to sportowy, dwuosobowy samochód, który swoim wyglądem bardzo mocno przypomina Teslę Roadster. Oczywiście, styliści Dodge'a popracowali nad sylwetką auta, zmieniając jego przód oraz tył. Wnętrze auta zostało podobno zaprojektowane od nowa.

Circuit EV oparty jest, podobnie jak Tesla, na aluminiowej i sklejanej ramie. Akumulatory auta oraz silnik umieszczone zostały z tyłu. Circuit wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 268 koni mechanicznych, który pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie mniejszym niż 5 sekund. Zasięg określany jest na 241 do 322 km.

Jeep Patriot pod maską ma jednostkę elektryczną o mocy 200 koni mechanicznych, która pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 8 sekund, zasięg zaś wynosi nawet do 644 km. Jest też silnik spalinowy SULEV, pozwalający dojechać do celu, gdy akumulatory wyczerpią się całkowicie.

Ale najważniejszy jest model 200C EV. To nie tylko auto elektryczne o mocy 268 koni mechanicznych, to też zapowiedź całkowicie nowego stylu mającego obowiązywać u Chryslera w niedalekiej przyszłości. I rzeczywiście 200C EV wygląda świetnie - ma niewielką powierzchnię szyb bocznych, krótki tył oraz opływowe nadwozie. Szefowie Chryslera zapowiedzieli dziś na konferencji prasowej, że przyszłe Chryslery będą czerpać garściami ze stylu tego pięknego konceptu.

Poza silnikiem elektrycznym o mocy także 268 koni mechanicznych, zapewniającym rozpędzanie do 100 km/h poniżej 7 sekund, auto ma ciekawe rozwiązania w swoim wnętrzu. Po stronie pasażera znajduje się niewielki komputer, mogący łączyć się z internetem, dający dostęp do systemu nawigacji oraz ustawień samochodu.

Inną ciekawostką jest możliwość łączenia się z samochodem za pomocą iPoda. Daje to możliwość sprawdzenia na przykład, gdzie samochód został zaprkowany.

Chrysler 200C EV ma zasięg nawet do 644 km. W przypadku wyładowania akumulatorów, auto posiada silnik spalinowy SULEV, dzięki któremu jest w stanie dojechać do celu.

Chrysler, którego los jest nadal niepewny, zapowiada, że jedno z powyższych aut wyjedzie na drogi w przyszłym roku oraz, że do 2013 roku po ulicach będzie jeździło 500 tysięcy aut elektrycznych jego produkcji.

Źródło: informacja własna

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA