Trzy wyjątkowe McLareny 765LT dotarły do Polski

Na polskich drogach nie brakuje egzotycznych supersamochodów. Teraz do ich grona dołączą trzy McLareny 765LT, spersonalizowane przez MSO. Auta wyglądają obłędnie.

McLaren 765LT MSO w Polsce fot. materiały prasowe
McLaren 765LT MSO w Polsce

Carspotterzy w Polsce już szykują aparaty fotograficzne, bo na ulice polskich miast wyjadą nowe McLareny 765LT – pierwsze trzy egzemplarze modelu z rodziny Longtail trafiły bowiem właśnie do rąk szczęśliwych właścicieli. Klienci złożyli zamówienia na model 765LT – który został już zresztą kompletnie wyprzedany – w czasie światowej premiery w zeszłym roku, aby mieć pewność ich realizacji na czas, czyli jeszcze przed rozpoczęciem się nadchodzącego letniego sezonu torowego.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Wszystkie trzy wyjątkowe samochody, które trafiły do naszego kraju, zostały skonfigurowane w oparciu o opcje dostępne w ramach McLaren Special Operations (MSO), oddziału firmy zajmującego się personalizowaniem McLarenów. MSO oferuje przeróbki zarówno w wersji „defined”, czyli zdefiniowanymi wcześniej elementami lub pakietami oraz „bespoke”, czyli projektowanymi na indywidualne zamówienie.

Pierwsze trzy zamówienia z Polski dostały wyraziste, wyróżniające się na drodze kolory: Volcano Yellow, Volcano Orange i Paris Blue. Ostatni z nich posiada wiele elementów z arsenału akcesoriów MSO, m.in. pakiet MSO Clubsport Pro, w którego skład wchodzą superlekkie karbonowe fotele sportowe, wzmocnione hamulce torowe i karbonowe wloty powietrza o satynowym wykończeniu. Pakiet MSO Black podkreśla z kolei rasowy wygląd 765LT za pomocą wykończonych w czerni elementów: przedniego splittera, tylnego zderzaka i dyfuzora, wlotów powietrza, bocznych progów i obudów lusterek. Dzieło wieńczą liczne elementy z karbonu, m.in. pokrywa silnika oraz aktywny tylny spoiler.

McLaren 765LT MSO w Polscefot. materiały prasowe
McLaren 765LT MSO w Polsce

– Mówiąc o McLarenie 765LT, na myśl przychodzi mi kilka rzeczy, jak zaangażowanie kierowcy, niska masa, torowa dynamika, zwiększona moc oraz to, że samochody trafią do niewielkiej grupy szczęśliwców. Każdy z trzech McLarenów 765LT, które trafiły do Polski, jest na swój sposób wyjątkowy, gdyż każdy został wykonany przy wsparciu McLaren Special Operations. MSO dostarcza swoim klientom narzędzi, dzięki którym mogą współprojektować i współtworzyć swoją wymarzoną wersję McLarena 765LT – powiedział Bastian Luehmann, Market Director – Central Europe.

– Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy dostarczyć na polski rynek pierwsze trzy egzemplarze modelu 765LT w tak wyróżniających się, wyjątkowych specyfikacjach. Nie dość, że to jeden z najbardziej ekscytujących samochodów stworzonych przez McLarena, to dzięki niemal nieograniczonym możliwościom personalizacji MSO, mogliśmy skupić się na realizacji marzeń naszych klientów. Bycie częścią tej podróży, obserwowanie jej kolejnych etapów, dzielenie niezwykłych chwil z naszymi klientami – to dla nas duży przywilej – podsumował Maksymilian Fus, McLaren Warszawa Sales Manager.

McLaren 765LT MSO w Polscefot. materiały prasowe
McLaren 765LT MSO w Polsce

McLaren 765LT – 7 s do 200 km/h

Nowy McLaren 765LT to pojazd lżejszy, mocniejszy, o jeszcze lepszych osiągach na drodze i torze. Zadebiutował w Polsce zeszłego lata. Premiera zbiegła się z drugą rocznicą powstania McLaren Warszawa i otwarciem salonu marki w centrum Warszawy.

Wdrożenie przez projektantów programu redukcji masy zaowocowało tym, że 765LT waży aż o 80 kg mniej niż – najlżejszy dotychczas w tej klasie – model 720S. Za niewiarygodną aerodynamikę odpowiadają m.in. karbonowe panele, po raz pierwszy wyprodukowane we własnym zakładzie McLaren Composites Technology Centre w rejonie Sheffield, oraz aktywny tylny spoiler, czyli właśnie „Longtail”, od którego pochodzi nazwa modelu. Połączenie niewielkiej masy (1229 kg suchej wagi) z potężną mocą i momentem obrotowym 4-litrowego, podwójnie doładowanego silnika V8 (765 KM i 800 Nm) to klucz do niesamowitego przyspieszenia 765LT. Do 100 km/h auto przyspiesza w mniej niż 3 sekundy, a do 200 km/h – dokładnie w 7 sekund. Ćwierć mili samochód pokonuje w 9,9 sekundy.

McLaren 765LT był oferowany klientom polskiego salonu w cenie od 402,5 tys. euro.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA