REKLAMA

Trzycylindrowy silnik po raz pierwszy w Volvo XC40

W najbliższym czasie będziemy świadkami kolejnego przełomu w motoryzacji. Oto do gamy silników Volvo dołącza jednostka o trzech cylindrach. Zasili ona na początek model XC40.

Trzycylindrowy silnik Volvo T3
Trzycylindrowy silnik Volvo T3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 134 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po raz pierwszy w swojej 91-letniej historii Volvo wprowadza do oferty modelu XC40 nowy trzycylindrowy silnik benzynowy Drive-E.

Nowy silnik został zaprojektowany od początku do końca przez inżynierów Volvo. Jest oparty na modułowej architekturze rodziny silników Drive-E.

Trzycylindrowiec będzie dostępny z sześciobiegową manualną przekładnią, a jako opcja w przyszłym roku dołączy do niego ośmiostopniowy automat. Nowa jednostka będzie produkowana na tej samej linii, na której powstają silniki czterocylindrowe.

REKLAMA

REKLAMA

Volvo XC40
Volvo XC40

- Nowy trzycylindrowy silnik jest zupełną nowością i nowym obszarem dla Volvo Cars – powiedział Alexander Petrofski Senior Director w dziale serii 40. - Ten kompaktowy silnik pozwoli nam stworzyć szeroką paletę silnikową dla klientów modelu XC40.

Pod koniec kwietnia rozpocznie się produkcja modelu Volvo XC40 T3, które będzie wyposażone w tę właśnie trzycylindrową jednostkę. W małym SUV-ie będzie ona osiągać moc 150 KM. Samochód w tej wersji będzie dostępny w cenie od 127 200 zł brutto.

REKLAMA

Volvo XC40
Volvo XC40

Także w kwietniu do oferty dołączy dwulitrowy, czterocylindrowy Diesel D3 o mocy 150 KM oraz dwulitrowy silnik benzynowy T4 dysponujący mocą 190 KM. Na szczycie gamy silnikowej znajdują się wersje D4 o mocy 190 koni mechanicznych i T5 o mocy 247 koni.

Nowa jednostka trzycylindrowa została zaprojektowana tak, aby współpracować w układzie hybrydowym Twin Engine, który zostanie wprowadzony w przyszłości.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA