[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Trzycylindrowy silnik po raz pierwszy w Volvo XC40

W najbliższym czasie będziemy świadkami kolejnego przełomu w motoryzacji. Oto do gamy silników Volvo dołącza jednostka o trzech cylindrach. Zasili ona na początek model XC40.

Trzycylindrowy silnik Volvo T3 Trzycylindrowy silnik Volvo T3

Po raz pierwszy w swojej 91-letniej historii Volvo wprowadza do oferty modelu XC40 nowy trzycylindrowy silnik benzynowy Drive-E.

Nowy silnik został zaprojektowany od początku do końca przez inżynierów Volvo. Jest oparty na modułowej architekturze rodziny silników Drive-E.

Trzycylindrowiec będzie dostępny z sześciobiegową manualną przekładnią, a jako opcja w przyszłym roku dołączy do niego ośmiostopniowy automat. Nowa jednostka będzie produkowana na tej samej linii, na której powstają silniki czterocylindrowe.

REKLAMA

Volvo XC40 Volvo XC40

- Nowy trzycylindrowy silnik jest zupełną nowością i nowym obszarem dla Volvo Cars – powiedział Alexander Petrofski Senior Director w dziale serii 40. - Ten kompaktowy silnik pozwoli nam stworzyć szeroką paletę silnikową dla klientów modelu XC40.

Pod koniec kwietnia rozpocznie się produkcja modelu Volvo XC40 T3, które będzie wyposażone w tę właśnie trzycylindrową jednostkę. W małym SUV-ie będzie ona osiągać moc 150 KM. Samochód w tej wersji będzie dostępny w cenie od 127 200 zł brutto.

Volvo XC40 Volvo XC40

Także w kwietniu do oferty dołączy dwulitrowy, czterocylindrowy Diesel D3 o mocy 150 KM oraz dwulitrowy silnik benzynowy T4 dysponujący mocą 190 KM. Na szczycie gamy silnikowej znajdują się wersje D4 o mocy 190 koni mechanicznych i T5 o mocy 247 koni.

Nowa jednostka trzycylindrowa została zaprojektowana tak, aby współpracować w układzie hybrydowym Twin Engine, który zostanie wprowadzony w przyszłości.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 143 200 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij