REKLAMA

Tuning Seata Tarraco z silnikiem Diesla

Seat Tarraco to bliźniak Skody Kodiaq i Volkswagena Tiguana Allspace, pierwszy SUV marki. Zobaczcie, jak wygląda po profesjonalnym tuningu.

Seat Tarraco ABT Materiały prasowe
Seat Tarraco ABT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 125 700 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Seat Tarraco jest zaprojektowany inaczej, niż znane dotychczas Seaty, bo stanowi przy okazji zapowiedź nowej, odświeżonej stylistyki hiszpańskich aut. W podobnym duchu narysowany będzie Seat Leon nowej generacji, którego debiut odbędzie się już niebawem.

REKLAMA

Tarraco prezentuje się dobrze, ma dynamiczne linie, jak na sporej wielkości SUV-a. Ale tunerzy z profesjonalnej firmy ABT, specjalizującej się w przeróbkach modeli Grupy Volkswagena mają zgoła inne zdanie. Postanowili bowiem dodać coś od siebie.

Seat Tarraco od ABT

Hiszpański kuzyn Volkswagena Tiguana i Skody Kodiaq zyskał po tuningu nowy, odświeżony wygląd, ale skoncentrujmy się póki co na tym, co drzemie pod maską Seat Tarraco od ABT.

Dla wielu może to być zaskoczeniem, ale inżynierowie z firmy ABT wzięli na warsztat wersję Tarraco napędzaną silnikiem Diesla. To raczej rzadko spotykane, by do tuningu brać jednostki wysokoprężne, ale prawda jest taka, że zapas momentu obrotowego i podatność na dalsze podkręcanie parametrów jest w ich przypadku imponująca.

Zobacz także: Mustang Shelby GT500 - najmocniejszy w historii

REKLAMA

REKLAMA

Seat Tarraco ABT Materiały prasowe
Seat Tarraco ABT

W ten oto sposób ABT przerobiło seryjny silnik TDI o pojemności 2,0 litrów i mocy 190 koni mechanicznych, wyciskając przy pomocy przeprogramowania sterowników całkowitą moc 220 koni. To o całe 30 KM więcej. Z kolei moment obrotowy wzrósł do pokaźnych 440 niutonometrów.

Takie siły z powodzeniem wytrzymuje seryjna, dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów o siedmiu przełożeniach, która przenosi moment obrotowy na wszystkie cztery koła, co zapewnia bardzo dobrą trakcję i skuteczne przenoszenie sił napędowych na drogę.

Seat Tarraco ABT – wygląd

Projektanci współpracujący z firmą ABT dodali od siebie kilka smaczków. Modne od pewnego czasu jest montowanie przesadnie dużych kół. Seat Tarraco otrzymał od ABT koła o średnicy aż 21 cali, które wciąż mieszczą się w nadkolach i wyglądają bardzo dobrze.

Efektownie prezentuje się też malowanie Seata Tarraco. Choć nie ma on krzykliwych kolorów – i bardzo dobrze – przykuwa uwagę butelkową zielenią karoserii, elegancko komponującą się z chromami i czarnym plastikiem pseudo off-roadowych nakładek.

Zobacz także: Audi SQ8 - potężna moc diesla

REKLAMA

Seat Tarraco ABT Materiały prasowe
Seat Tarraco ABT

Wisienką na torcie są czarne obręcze dziesięcioszprychowych kół. Dodajmy może, że ABT oferuje dla Tarraco również mniejsze felgi, o średnicy 19 oraz 20 cali, a także inne wzory obręczy. Te ze zdjęć prezentują się jednak doskonale.

Możemy być niemal pewni, że pokazany tu Seat Tarraco jest zaledwie zapowiedzią czegoś większego. Pole do popisu jest ogromne. ABT nie poprzestanie zapewne na wzmocnieniu silnika o 30 KM i dodaniu nowych felg.

W kolejce czekają zarówno większe modyfikacje jednostki napędowej, jak i dołożenie efektownego pakietu aerodynamicznego, zmiany w zawieszeniu czy nowe końcówki wydechu.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA