Turecki Fiat

Nowy Fiat nazywa się Linea i nie jest włoski, ale turecki. I trafi do Polski. A w ogóle jest sedanem. Całkiem urodziwym.

Fiat Linea
Fiat Linea na salonie samochodowym w Stambule
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W czasie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Stambule w Turcji odbyła się światowa premiera Fiata Linea - zupełnie nowego produktu w ofercie tego koncernu. A nawet nie tyle produktu, co prototypu, bo ma on być wytwarzany właśnie w Turcji w zakładach Tomas, ale linia produkcyjna jest niegotowa i pierwsze egzemplarze trafią na rynek dopiero za rok. Linea jest sedanem, w segmencie C, i to w jego najwyższym zakresie - bogato wyposażone (dużo elektroniki) auto ma aż 4,56 m długości, 1,73 m szerokości i 1,50 m wysokości oraz godny tych wymiarów bagażnik (500 litrów). I powszechnie zostało uznane za ładne, a wręcz eleganckie.

Urodą zajmowało się Centro Stile Fiat. Cały projekt pochłonął aż 170 mln euro. W Linei mają pojawić się wszystkie podstawowe silniki Fiata (tak benzynowe, jak i diesle). W ofercie będą nie tylko mechaniczne, ale i automatyczne skrzynie biegów. Przedstawiciele Fiata powiedzieli mi w Turcji, że istotnym elementem ofensywy tego modelu będzie zachęcająca cena. W Polsce na pewno niewiele ponad 40 tys. zł. Chyba warto poczekać.

Teksty i zdjęcia: Julian Obrocki

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA