Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Tylko na tor – Honda HSV-010

Honda HSV-010 Honda HSV-010

Sportowa Honda zadebiutuje podczas przyszłorocznych zawodów na torze Suzuki w dniach 20-21 maja. Auto nazywa się HSV-010 i wyposażone jest w 3,4-litrowy silnik V8 zamontowany z przodu i przenoszący swoją moc na tylne koła poprzez sześciobiegową przekładnię sekwencyjną.

Pod względem wyglądu auto niewiele różni się od prototypu, jaki w zeszłym roku był testowany na słynnym Nurburgringu. Jego nadwozie jest bardziej rozdmuchane, bardziej aerodynamiczne, a w czarnym macie i z reflektorami wyposażonym w LED-y prezentuje się bardzo bojowo.

Wcześniej, także na torze wyścigowym, zadebiutował pierwszy supersportowy Lexus LF-A, który wziął udział w 24-godzinnym wyścigu na Nurburgringu. Niestety, HSV-010 nigdy nie trafi do seryjnej produkcji, dlatego pozostanie nam jedynie podziwianie go na torze.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z testów Hondy HSV-010, jaki nakręcił jeden z fanów japońskiej marki.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Gdy niedawno Honda ogłosiła, że z powodu kryzysu nie powstanie długo zapowiadany następca modelu NSX, słychać było jęk zawodu. Teraz wiemy, że takie auto zostanie zbudowane. Tyle tylko, że nie będzie można go kupić!
    auto motor i sport, 2009-12-28 15:23:37
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij