Tylnonapędowy hothatch na bazie Toyoty Aygo

GRMN
GRMN Hot Hatch
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Model ten ma być przygotowany w hołdzie dla Hiromu Naruse - najbardziej zasłużonego kierowcy testowego Toyoty, który zginął podczas testów Lexusa LFA w okolicach toru Nurburgring, w czerwcu tego roku.

Naruse szefował firmie tuningowej Gazoo Racing Mouse, która pracowała m.in. nad jego pomysłem na niedrogie, tylnonapędowe auto, dostępne dla młodych kierowców, których nie stać na sportowe, tylnonapędowe potwory. Koncepcyjny pojazd pod nazwą GRMN (Gazoo Racing Master of Nurburgring) Hot Hatch pokazano na początku tego roku na Tokio Auto Salon.

Prezes Toyoty - Akio Toyota zapowiedział, że Toyota będzie kontynuowała pracę Naruse i zbuduje taki samochód. Jeśli jego konstrukcja będzie oparta o wspomniany koncept, pod maską zobaczymy 1,5-litrowy silnik Daihatsu o mocy ok. 100 KM, co przy masie poniżej 1000 kg powinno być wystarczającym wynikiem, by mały ścigacz mógł z powodzeniem stawać do wyścigów np. z Hondą CR-Z. Mówi się, że auto ma kosztować nie więcej niż 1,4 miliona jenów, czyli około 12 tysięcy euro. Debiutu tego "małego wariata" można spodziewać się za dwa lata.

Poniżej przedstawiamy materiał wideo na temat koncepcyjnego GRMN przygotowany przez Gazoo Racing.

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA