Tym razem Hockenheim – III runda Kia Lotos Cup

Kia Lotos Cup 2009 - II runda
Kia Lotos Cup 2009 - II runda
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na tym samym obiekcie w ubiegłym roku w Grand Prix Niemiec zwyciężył Lewis Hamilton, a Robert Kubica minął metę na siódmej pozycji. W bogatej historii na torze Hockeheim rozegrano 31. Grand Prix Formuły 1, natomiast teraz po raz pierwszy odbędą się wyścigi cee'd LOTOS Cup i Picanto LOTOS Cup.

REKLAMA

Kierowcy cee'dów i Picanto będą mieli okazję poznać drugi, po Hungaroringu, tor należący do najbardziej prestiżowych miejsc w świecie wyścigów. Wszyscy startujący w markowych serialach Kia LOTOS Cup znają niemiecki tor w podobnym stopniu: z przekazów telewizyjnych, on-boardów czy symulatorów komputerowych, co oznacza, że wszyscy będą mieć takie same szanse.

Hockenheim zbudowany został w 1932 roku i miał wówczas długość ponad sześciu kilometrów. Przebudowany w 2002 mierzy 4574 metrów, a najlepszy w historii czas uzyskał Michael Schumacher w kwalifikacjach Formuły 1 w 2004 roku. Tor, położony nieopodal Heidelbergu otoczony lasami stanowił w czasach zimnej wojny bazę armii NATO.

Prognozy pogody przewidują umiarkowane opady deszczu. W czasie wyścigów ma być dość chłodno, temperatura maksymalna w granicach 16 stopni. Zapowiadają się więc trudne warunki rywalizacji sportowej, a śliska nawierzchnia może być dodatkowym wyzwaniem dla polskich kierowców.

W wyścigu na torze Hockenheim, w Pucharze Picanto udział wezmą dwa nasi zawodnicy - Maciej Struk i Marcel Kasprzak. 

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA