[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Ultra, czyli oszczędne Audi

Audi wprowadza do swojej oferty kolejne, po A3, modele, które będą nosiły łatkę auta przyjaznego środowisku, czyli spalającego mniej, co w przypadku tej marki oznacza dopisek "ultra" do nazwy modelu.

Audi A5 Sportback Audi A5 Sportback
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 202 850 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Audi A4 (w tym także Avant), A5 (Sportback) oraz A6 (Avant) napędzane będą dobrze znanym dwulitrowym dieslem TDI, który w zależności od modelu i wersji oferować będzie 136, 163 bądź 190 KM i 320 bądź 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Modele ultra wyposażane są seryjnie w manualną skrzynię biegów, w której górne przełożenia nieco wydłużono. Opcjonalnie, w Audi A6 dostępna jest siedmiostopniowa przekładnia S tronic z szeregiem innowacyjnych rozwiązań - zminimalizowanym tarciem wewnętrznym, wysoko efektywnym zaopatrywaniu w olej oraz wahadłem odśrodkowym zapobiegającym niepożądane drgania i umożliwiającym jazdę na niskich obrotach. Wysoka efektywność modeli ultra to również zasługa seryjnego systemu start&stop oraz modyfikacji aerodynamicznych (m.in. modele A4 i A4 Avant niżej zawieszono karoserię). Wszystkie wersje ultra można rozpoznać po dyskretnym emblemacie umieszczonym z tyłu pojazdu.

REKLAMA

Jak te zmiany przekładają się na zużycie paliwa? Na papierze wygląda to rewelacyjnie. Audi A4 ultra z najsłabszą wersją silnika spalać ma średnio zaledwie 3,9 l/100 km (4,2 l/100 km w odmianie mocniejszej). Wersja kombi "A-czwórki" zużyje odpowiednio 0,3 i 0,2 litra oleju napędowego więcej.

A5 Coupe i Sportback w wersji 163-konnej zużyją średnio 4,2 i 4,3 l/100 km, zaś A6 w najmocniejszej wersji 4,5 l/100 km, a przy wyborze przekładni S tronic 4,4 litra (A6 Avant - 4,6 l/100 km).

Rodzina ultra w gamie Audi zadebiutowała jesienią ubiegłego roku modelem A3 ultra. W tym modelu pod maską pracuje jednostka 1.6 TDI, której apetyt na paliwo powinien kształtować się na poziomie 3,2 l/100 km.

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij