Up! – maluch Volkswagena gotowy

Volkswagen up!
Volkswagen up!
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto ma tylko 3,5 metra długości i podobno wygodnie przewiezie cztery dorosłe osoby. Będzie to następca modeli Lupo i Fox, które u nas raczej nie trafiały na szczyt listy sprzedaży. Nowa konstrukcja VW w pierwszej kolejności pojawi się w Europie, potem sukcesywnie w innych krajach na kolejnych kontynentach. Sprzedaż rozpocznie się w grudniu, zależnie od budżetu i potrzeb będzie można wybrać jedną z trzech wersji. Podstawowa to take up!, druga wersja, zorientowana na komfort to move up! i najwyższa: high up!. W momencie wprowadzania na rynek dostępne będą dodatkowo dwa wyjątkowe modele bazujące na wersji high up!, mianowicie up! black i up! white.

REKLAMA

W modelu up! zadebiutuje nowa generacja trzycylindrowych silników benzynowych. Mają one moc 60 KM i 75 KM. Średnie zużycie paliwa w wersji BlueMotion Technology (m.in. system Start-Stop) wynosi 4,2 l/100 km (60 KM) i 4,3 l/100 km (75 KM). Oba 1-litrowe silniki emitują poniżej 100 g/km CO2. W późniejszym terminie ofertę wzbogaci silnik zasilany gazem o mocy 68 KM. Średnie zużycie gazu wynosi 3,2 kg/100 km i odpowiada wartości CO2 na poziomie 86 g/km. W wersji z BlueMotion Technology wersja napędzana gazem będzie emitowała zaledwie 79 g/km CO2. Na 2013 rok zaplanowany jest także up! z napędem elektrycznym.

Up! będzie jedynym maluchem oferowanym z funkcją awaryjnego hamowania w ruchu miejskim. Aktywuje się ona automatycznie przy prędkości poniżej 30 km/h i za pomocą czujnika laserowego rozpoznaje niebezpieczeństwo kolizji. Zależnie od prędkości i sytuacji funkcja hamowania awaryjnego może zminimalizować skutki wypadku, a w niektórych przypadkach pozwoli nawet uniknąć zderzenia.

Jak na swoje zewnętrzne rozmiary up! będzie oferował całkiem sporo miejsca w kabinie. Pomoże mu w tym stosunkowo duży rozstaw osi - 2,42 m - oraz przesunięty maksymalnie do przodu silnik. Będzie miał też całkiem spory bagażnik - standardowo 251 litrów a po złożeniu tylnej kanapy pojemność wzrośnie nawet do 951 litrów.

Ciekawe czy stosunek ceny do zalet będzie wystarczająco dobry, by skusić polskiego klienta?

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA